Valgusteraapia


valgusteraapia
Valgusteraapia Bioptron valgusteraapiliste seadmetega toetab kõiki keha regeneratiivseid protsesse ja tugevdab ka immuunsüsteemi. Valgusteraapia käigus aktiveerub loomulikul viisil keha isetervenemise võime.

Keha hakkab end ise tasakaalu viima ja tervendama. Mõjutades nahka Bioptron valgusega, stimuleeritakse valgustundlikke rakusiseseid struktuure. Rakkudes käivituvad ahelreaktsioonid, mis mõjutavad ja parandavad kogu keha funktsioone. Valguse mõju ei piirdu ainult ühe, valgustatava, nahapiirkonnaga! Kuna valgusel on võime tungida sügavale läbi naha, siis  paraneb vereringe ja silenevad armid. Kiireneb ka ainevahetus.

Kas Bioptron valgusel on rannapuhkuse efekt? 

Bioptron valgusteraapia on laialdaselt kasutatav ja meditsiinis aktsepteeritud kui kasutajasõbralik, tõhus ja mittefarmakoloogiline meetod. Mis tähendab, et kõik toimub ilma välise keemilise vahelesegamiseta, tablette võtmata. Bioptron seadmetel on madal kiirgustugevus – just nagu minnes randa päevitama pärast lõunat. Lisaks ei sisalda need ultraviolettkiirgust. Seadmetes kasutatakse nähtavat ja infrapunavalgust. Valguse toimel aktiviseerub D-vitamiin, samuti teised valgust vajavad vitamiinid ja ensüümid. Bioptron valgusteraapia toimib seega loomulikul ja looduslikul viisil. See on ohutu ja ilma kõrvalmõjudeta.

Millist kasu võib valgusteraapia tuua? valgusravi

Kiirendada haavade paranemist. Näiteks:

 • Traumajärgsed haavad (vigastused)
 • Põletushaavad
 • Postoperatiivsed haavad
 • Lamatised

Leevendada valu või vähendada selle intensiivsust. Näiteks:

 • Reumatoloogias: artriidid, artroosid
 • Füsioteraapias: nimme-, õla- ja kaelavalu,  armkude, lihaste ja luustiku vigastused
 • Spordimeditsiinis: pehmete lihaskudede vigastused, kõõluste ja sidekudede vigastused, näiteks: lihaste spasm, venitused, nihestused, põrutused, kõõluste ja lihaste rebestused

Aidata kaasa erinevate nahahaiguste ravile. Näiteks:

 • Akne
 • Ekseem
 • Herpes
 • Psoriaas
 • Pindmised bakteriaalsed infektsioonid

Need nahaprobleemid on päris tavalised ja suurem osa inimesi kogeb mõnda neist mingil ajahetkel oma elus. Valgusteraapia aitab kaasa naha paranemisele ja ka kollageeni suuremale tootmisele.

Seega on valgusteraapial lisaks kosmeetiline ehk nahka noorendav, siluv ja värskendav toime! 

Pediaatrias – võimaldab lapsesõbralikku ravi. Näiteks:

 • Pediaatrilised nahaprobleemid
 • Allergilised respiratoorsed haigused ja ülemiste hingamisteede põletikud
 • Lihaste ja luustiku probleemid

Nahahaigused on lastel tavalised. Nahapunetus, pidev sügelemine, allergiline ekseem ja nahapõletik kurnavad nii lapsi kui ka nende vanemaid. Väiksemad lapsed põevad sageli ülemiste hingamisteede viirusnakkusi. See võib omakorda kaasa tuua sagedase puudumise koolist. Bioptron valgusteraapia aitab tugevdada immuunsüsteemi ja ravida neid probleeme. Samuti aitab valgusteraapia kiirendada haavade paranemist ja vähendada paistetust traumade korral. Bioptron valgusteraapiat võib kasutada ka vastsündinutel, näiteks haudumuse ja nahalööbe puhul.

Ravib hooajast tingitud haigusnähte – sügistalvist masendust

Põhjamaadele iseloomulik väga pikk ja pime sügise- ja talveaeg tekitab paljudele inimestele sügistalvise masenduse. Tekib kroonilise väsimuse sündroom, suurenenud unevajadus, meeleolu langus, depressioon, väheneb motivatsioon ja suureneb söögiisu. Päikeseenergia puuduse tõttu nõrgeneb ka immuunsüsteem. Valgusteraapia vähendab neid sümptomeid ja tõstab organismi energiataset.

Bioptron valgusteraapilise lambi 7 värvifiltrit
Bioptron lambi 7 värvifiltrit

Värviteraapia. Kuidas värvid elurõõmu ja tervist loovad?

Bioptron värviteraapias kasutatakse seitset värvifiltrit. Need värvid on seotud keha energiakeskuste, organite ja endokriinnäärmetega. Igal värvil on iseloomulik lainepikkus ja seega erinev toime. Vikerkaarelgi on seitse spektrivärvi! Värviteraapia põhimõtte kohaselt vibreerivad terved organid teatud sagedustel, haigus on aga organismi reaktsioon koormatusele ehk energia sageduse muutumisele. Nii võibki näiteks tasakaalust väljas olevat organit “ümber häälestada”, mõjutades organismi vastavat värvi energiaga. Värviteraapiat võib kasutada iga päev, eriti kasulik on see neile, kes veedavad palju aega kunstliku valguse käes. Erivärvilise valgusega mõjutamine loob tasakaalu, harmoonia, üldise heaolu ja tervise.

Siin saab saadata värvide ja energiakeskuste vahelisi seoseid: “Bioptron valgus laeb päikeseenergiaga”. 

Kas on teaduslikult tõestatud?

Bioptron on ülemaailmselt patenteeritud meditsiiniline seade. Viimase 20 aasta jooksul on see kogunud järjest enam tuntust ja populaarsust. Aastatepikkused kogemused ja uuringud kinnitavad Bioptron valgusteraapia positiivset mõju. Valgusteraapia tõhusus on toonud kaasa selle laiaulatusliku kasutuse meditsiinis – nii profülaktikas, teraapias kui ka rehabilitatsioonis.

Siin on valgusteraapia korduma kippuvad küsimused

Võta ühendust ja broneeri aeg!

Oled oodatud!