Raamat

 

Armas kaasteeline! Ilmumas on minu esimene raamat:

Meditsatsioon. Fotomeditatsioonid”

See raamat sisaldab hea sõnumiga tõestisündinud lühilugusid ja minu tehtud fotosid Eestimaa loodusest. Lisaks loodusest inspireeritud lugudele jagan raamatus mõtteid ka ka sellest, kui oluline on leida endas üles julgus, vaimustus ja tänutunne ning kuulata oma südamehäält. Ma tõesti usun, et imed sünnivad vaimustusest ja tänutunne avab võimaluste uksed. Ma usun heade sõnade tervendavasse mõjusse. See raamat annab võimaluse aeglustada pidevat ruttamist, aitab märgata ilusaid hetki oma elus ja julgustab unistusi teoks tegema. Selleks, et elada elu oma maitse järgi, tuleb pipart ja vürtsi ikka ise lisada!

Meditsatsioon (ja siin ei ole tegelikult kirjaviga!) on minu jaoks heaolu ja tervenemise aeg, millesse on lisatud s-tähe abil metsa ja soo energia. Täiendava s-i abil saadab omaette kulgemise hetki ka tuulesahin ja putukate sumin. Kui ma surun sõrmed rabasamblasse või libistan ennast soojärve, siis on see minu jaoks meditsatsioon. Meditatiivsed ja tervendavad on tegelikult paljud tegevused, mida me teeme rahulikult ja omasoodu: mererannal uitamine, päikesetõusu ja -loojangu imetlemine, kassinurru kuulamine, õunapuu all istumine, teineteisele silma vaatamine jne. Just seda raamat meelde tuletabki.

Fotomeditatsioonid tähendab, et loodusfotodki võivad muuta meelt rahulikumaks ja ehk leidub neis vaataja jaoks ka isiklik sõnum.

Lood ja fotod selles raamatus sobivad hästi, et päevale värvi anda ja hinges kaasa kõlada. Lugedes, vaadates ja kaasa mõtiskledes võid lubada endal lihtsalt lõdvestuda ja hetke nautida. Raamatut võid kasutada ka hea päevasõnumi leidmiseks, avades raamatu juhuslikust kohast ja vaadates, milliseid mõtteid seoses tähelepanu köitnud loo või fotoga tekib. Kui blogi lugemiseks on vaja helendavat ekraani, siis raamatu saab panna mõnusalt lauale, öökapile või käekotti ja igal ajal, kasvõi hilisõhtul, sirvida! Raamatuid võib alati ka sõpradele kinkida!

Katkend raamatust:

“Kõik minu katsed lasta teistel mu elu juhtida ja sellest siis rõõmu tunda on alati läbi kukkunud. Kuidas saakski keegi teine teada, mida mina suurepäraseks pean? Kuidas saaks keegi teine tunda soolast meretuult minu juustes või näha päikesetõusu minu silmadega? Võõras võib märgata türkiissinist merd minu silmades peegeldumas, aga ta ei saa kunagi tajuda seda, millist igatsust silmapiiri vaatlemine minus tekitab. Samuti võib võõras nõustuda oranži värvi kenaks pidama, aga ta ei saa täielikult mõista minu kirge mesimagusate hurmaade vastu, millele mereveega pesemine on andnud pisut soolaka maitsenüansi. Kui ma jätan oma elu kujundamise kellegi teise hooleks, jääb mulle endale ainult elulaadne toode.”

raamat ilus loodus

Suur tänu teile kõigile, et raamat nii palju hoogu kogus!

Et raamat saaks trükikotta startida ja lugejateni jõuda, kogus projekt Hooandjas toetust. Tänu kõigile lahketele toetajatele saatis projekti edu ja raamatu käsikiri ongi juba trükikojas. Peatselt jõuavad hooandjateni ka Hooandjas lubatud kingitused. Raamatu panen teele kohe kui see ilmub. Kui Sa minu kirja oma postkasti kaustadest ei leia, palun võta minuga ise ühendust: terviseviis@gmail.com. Mina usun, et iga meie mõte, sõna ja tegu loeb ning toob endaga alati midagi kaasa. Seega jõuab ka Sinu heategu Sinu juurde tagasi just Sinule vajalikul ja külluslikul viisil!

Kui said uuest raamatust alles praegu teada, aga soovid samuti olla esimene, kes raamatu omale saab, palun kirjuta mulle!

Minu ülisuur soe südamest tulev tänu ja kallistus kõigile hooandjatele,

abilistele ja inspireerijatele! Koostöös kõigi teiega saab üks raamat ja unistus teoks!

Toimetaja Taimi Vill. Taimi on vastanud kõigile minu küsimustele õigekirja kohta juba mitu aastat (et ma õppust pole võtnud, see on puhtalt minu probleem) ja andnud igati professionaalset nõu. Raamatu avaldamisel on toimetamine möödapääsmatu! Taimi oli ka mu kõige esimene annetaja Hooandjas. Muidugi andis julgust, kui annetab inimene, kes käsikirja läbi on lugenud. Teised hooandjad pidid ainult katkendite ja videoga leppima! Olen väga õnnelik, et olen leidnud suurepärase toimetaja!

Mentor Tarvo Tobbi. Tarvo on jaganud oma kogemusi ise-kirjastamise alal, inspireerinud paremini kirjutama ja aidanud luua raamatule struktuuri. Ise-kirjastamine on väga loominguline protsess, mis nõuab väga palju planeerimist, tegutsemist ja aega. On väga hea, kui selle protsessi käigus on võimalik mentoriga nõu pidada. Tänu Tarvole ongi algajast saanud autor!

Coach Crystal Ra Laksmi-Ditton. Crystal Ra on aidanud mul märgata minu andeid ja tugevusi. Crystaliga koostöö ajal saigi sõnast “Meditsatsioon” uue raamatu pealkiri ja tekkis raamatu ideekavand. Crystal julgustas mind tegema asju, mida ma alati olen soovinud teha ja raamatu väljaandmine on üks nendest. Loominguga tegelemine on kergem, kui energiatase on kõrgem ja kohtud vaimustavate inimestega!

Minu pere. Mingil arusaamatul põhjusel on mu poeg ja vanemad välja kannatanud kõik minu kummalised ideed ja ettevõtmised. Lisaks sellele on nad mu projekte ka igati toetanud! Miskipärast läheb neile korda, et mu unistused teoks saaksid, kuigi mu plaanid on endaga tavaliselt pigem kulusid kui tulusid kaasa toonud. Ma ei imestaks, kui nad loevad läbi ka mu raamatu! Parim pere, keda endale soovida!

Muusa ja kriitik. Küsin alles nõusoleku nime avaldada. Vedas mind ringi mööda metsi ja võõraid maid, tänu millele sündisid mitmed lood ja ainulaadsed mälestused. Näitas mulle kätte mõnegi uue võimaluse ukselingi ja üritas anda tõuget, et ma need uksed avaksin. Muusa ja kriitikuga koos rännates saigi selgeks, kui väga mulle meeldib just niimoodi seigelda ja kirjutada.

Siia tulevad järgmiste hooandjate nimed!

Kui oled hooandja ja soovid siia lehele sattuda, kirjuta mulle! Samuti andke teada, kui olen kellegi mainimata unustanud!

Raamatu kohta saad lisaks lugeda postitust SIIN 

Kuidas tekkis julgus raamat välja anda SIIN

Kuidas liikuv meditatsioon saab olla igapäevaelu loomulik osa SIIN

Lugu punaste tantsukingadega naisest SIIN

Milleni võib viia mentorlus ja ise-kirjastamine SIIN

Lisaks Terviseviis facebooki leheküljel SIIN