Menorca, Ciutadella ja iidsed mälestused. 5. osa

Mallorca-Menorca praamil nägime päikesetõusu. Praami pilet oli minu arvates ülehinnatud, aga ma pidasin merereisi vaheldusrikkaks kogemuseks lennureiside vahel. Kui tunniajane loksumine lõppes, muutus enesetunne taas märgatavalt paremaks ja südamepööritus andis kohe järele. Võtsin jalad alla ja olin valmis Ciutadella huviväärsusi avastama. Tulge minuga kaasa! Read more “Menorca, Ciutadella ja iidsed mälestused. 5. osa”

Mallorca iidne kaunitar Alcudia. 3. osa

Mallorca järgmine linn, mida avastama asusime, oli Alcudia ja samuti kibelesin juba Port d’Alcudia randa. Esiteks olid Port d’Alcudia öömajad odavamad kui Palmas ja teiseks oli rand hoopis mõnusam. Seal oli tõeliselt pikk ja puhkusemeeleolu loov türkiissinise veega liivarand. Apartement asus rannast lühikese jalutuskäigu kaugusel ja teele jäi park mändidega. Read more “Mallorca iidne kaunitar Alcudia. 3. osa”

Baleaari saared, Mallorca. 2. osa

Baleaari saarte suurim keskus ja pealinn on Palma de Mallorca. Siia ma Palma lennujaamast öösel sõitsingi. Hotelli retseptsionistist noormees oli väga kena ja rõõmsameelne ning naeratused muudavad päeva ja öö alati säravamaks. Väga vahva, et niipea kui saad mornist kliimast eemale, ei peeta sind enam napakaks, kui kogemata laialt naeratama juhtud. Read more “Baleaari saared, Mallorca. 2. osa”

Treviso Tiramisu. Alustan taas Itaaliast. 1. osa

Ühel oktoobrikuu kolmapäeval tõusin taas lõunamaa suunas lendu. Eestis hakkas juba jälle vihma sadama ja ma ei tahtnud sitsikleidile järgnevaks kolmveerand aastaks hüvasti öelda. See lugu avab järjekordse reisikirjade sarja, milles tutvustatakse peale Treviso veel mitmeid huvitavaid paiku. Varuge kannatust ja käige aeg-ajalt lugemas. Read more “Treviso Tiramisu. Alustan taas Itaaliast. 1. osa”

Eestimaa matkarajad: Naissaar, militaarsed huviväärsused. 1. osa

Täna saate teada, milline on Naissaar, kuidas sinna pääseb, mida te seal ette võiksite võtta ja mida peaksite kaasa võtma. Loomulikult loodusfotod, et kui ise lähiajal minemas ei ole, siis saate virtuaalselt kenasti ära käidud. Read more “Eestimaa matkarajad: Naissaar, militaarsed huviväärsused. 1. osa”

Helme koopad ja Taagepera loss. 1. osa

Esiteks on suur rõõm, et mul on loodusehuvilistest sõpru. Teiseks on maru vahva, et nad võtsid mind seiklema kaasa. Plaan oli minna Tolkuse rabasse matkama, aga kuna teele jäi ette ka muid vaatamisväärt kohti, siis käisme neidki kaemas. Selles loos näitan kõigepealt, millised on Helme koopad, aga ka Tagepera loss ja Karksi linnuse varemed. Read more “Helme koopad ja Taagepera loss. 1. osa”

Montserrat mägi ja klooster Kataloonias. 2. osa

Nagu ma juba eelmises loos mainisin, siis kiirustasin teise reisipäeva hommikul Barcelonas ärgates kohe metroo ja rongiga sõitma. Rongiga loksumist oli üle tunni ja seejärel jõudsingi Montserrat mäe ja kloostrini. Aeri de Montserrat rongipeatuse juurest sai mäele sellise väikese kollase kapiga. Õnneks ma olin kohal varahommikul, enne suuri rahvamasse. Read more “Montserrat mägi ja klooster Kataloonias. 2. osa”

Maailmaavastaja Barcelona võrkudes ja veidrustes. 1. osa

Mõni aeg tagasi kirjutasin SIIN, et mul tuleb Taevataadiga vihma osas nõupidamine. Taevataat võttiski suhtlust tõsiselt ja järgnenud ladistamisest tundsid  põllutaimed muidugi rõõmu. Mina aga läksin äkitselt kadunud suve otsima Hispaania rannikule. Millised olid Barcelona ja rannalinnad minu täiesti subjektiivse pilgu läbi, selle panengi nüüd siia kirja. Nagu alati, ka fotod. Read more “Maailmaavastaja Barcelona võrkudes ja veidrustes. 1. osa”

Suvine Valgesoo ja Ihamaru Kõivualutse laat

Taas saate vaadata fotosid minu lemmikrabast Valgesoost. Eriti need, kes ei ole sel aastal päikeselise ilmaga veel seal käinud. Lisaks saate teada, et aeg-ajalt toimub Põlvamaal selline üritus nagu Ihamaru Kõivualutse laat. Ja mõni sõna minu isiklikest veidratest toitumisharjumustest. Read more “Suvine Valgesoo ja Ihamaru Kõivualutse laat”

Soomaa looduskaitseala, Riisa õpperada

Täna tutvustan teile Soomaa rahvuspargi Riisa matkarada. Soovitan teilgi sisustada vaba päev rabamatkaga, et ennast linnamasendusest õnnetunde juurde tagasi tuua ja kindlasti on kõik rabaradade kilomeetrid väärt läbi trampimist. Soovite ju ka selliseid fotosid, nagu siin allpool näha? Read more “Soomaa looduskaitseala, Riisa õpperada”