9 asja, mida öeldes tood oma päeva õnne

Foto: Pexels

Sa oled see, mida sa räägid. Iga lausutud sõna jääb sind mõjutama. Ja maailma saadetuna tuleb ükskord tagasi, tuues endaga midagi kaasa. Soovid, et see tooks sinu igapäeva rohkem õnne?

Üks lihtne viis õnne poole sammumisel on praktiseerida tunnustavate sõnade lausumist. Märgata teises inimeses ilusat ja seda ka väljendada. Suruda oma üliterav kriitikameel nurka.

Mida sa täna hommikul lähedastele ütlesid? Tunnustavad sõnad tekitavad tänutunnet. Kui kaaslased kuulevad sinult midagi head, vaatavad nad sind rõõmsama pilguga ja tunnevad end sinu seltsis mõnusalt. Võib-olla. Tee proovi!

Sõnad suudavad hinge lõigata, kuid võivad hingevalu ka leevendada. Lausudes sõnu, mis tõeliselt õnnelike inimeste kõnepruugis on igapäevased, muutud ka ise järjest õnnelikumaks.

Siin on mõned  õnne magnetid. Väike spikker alustuseks.

Mul on rõõm sind näha! Julge välja näidata, kui kaaslase olemasolu sind rõõmustab! Paljud inimesed on ebakindlad ega julge arvata, et võiksid kellegi päeva paremaks muuta. Oled isegi üks nendest? Jaga oma rõõmu, selle asemel, et öelda: „Jälle sina. Mul pole aega.”

georgeherbert1-2x

Mulle meeldib sinu teguviis/saavutus/välimus/mõte! Juhi tähelepanu asjadele, mis on hästi, millega inimene on näinud vaeva. Et ta julgeks neid edasi arendada ja saaks olla veelgi edukam. Pole mõtet punnitada teha asju, milles oled tõesti ebaedukas, ja mis pealegi ei huvitagi. Sel juhul ei aita ka ütlus: „Kui sa nüüd veel selle ka ära õpiks, siis võiks sinust kunagi asja saada.” Elu toimub praegu, mitte kunagi siis, kui ma näiteks triikima õpin.

Mina küll usun sinusse! Unistusi saab täide viia ainult endasse uskudes. Endasse on lihtsam uskuda, kui ka keegi teine sinusse usub. Tean omast käest, et piisab ühe inimese toetavast sõnast suurte asjade elluviimiseks. Väljenda oma tunnustust, selle asemel et öelda: „See sul küll ei õnnestu. Kas mõtlesid ikka enne järele?” Ja kui asi ka ei õnnestu, oled vähemalt leidnud viisi, kuidas see asi tõesti ei õnnestu.

Vaata kui kaugele sa jõudnud oled! Pikk tee koosneb pisikestest sammudest. Ühtegi neist ei saa eriti vahele jätta. Oluline on oma samme tunnustada ja saavutusi tähistada. Hinda, kus sa olid näiteks kolm aastat (või kolm kuud) tagasi. Lihtsam on muidugi öelda: „Kuidas sa nii laisk võid olla? Teised on selle ajaga juba…” Teistel aga on ilmselt hoopis mingi teine eesmärk ka.

Mäletad, kui sa ütlesid/tegid…. Mäletad, kui me koos tegime…. Üllata kaaslast sellega, et mäletad, mida vahvat ta on teinud või öelnud. Mõnikord väidetakse mulle, et ma olevat öelnud või teinud selliseid asju, mis minu jaoks küll tähtsad ei tundunud, kuid kellegi siiski korda läksid. Kas ma tõesti tegin autojuhtimisest kellegi jaoks inspireeriva sündmuse? Kas tõesti keegi mäletab mõnda neist jooga- või tantsuharjutustest? Äge.

Vabandust! 

Tasub öelda ainult siis, kui mõtled seda tõsiselt. Muidu jääb see ainult irooniaks. Uskumatu, aga inimestel on nähtamatud tõeantennid. Mõnikord on parem olla õnnelik selle asemel, et ajada iga hinna eest oma õigust taga. Muidugi, sina valid. Võid öelda ka: „Ma ju ütlesin sulle. Kunagi sa ei kuula.” Märkad vahet?

 

Tänan sind! Minu arvates on tänutunne kõige võimsam ja avardavam tunne. Selline Ho’oponopono’lik. Usu või mitte, aga mina olen omal nahal järele proovinud, et see meetod töötab. Minu Ho’oponopono inspiraator on Jon Lovgren (selles va Facebook’is).

Väljenda iga päev kõigepealt iseendale tänu ja näed mõne kuu pärast tulemusi. On sinu igapäeva-hetkedes rohkem õnne? Jaga minuga. Ja tänan sind selle tekstiga siiani jõudmast!

Palun! Mitte et: „Pole tänu väärt.” Ja: „ Mis nüüd mina.” Kõik väärtuslik on alati tänu väärt. Igaüks on väärtuslik. Ära ka enda kohta ütle: mis nüüd mina. Väljenda, et teine inimene on sinu abi väärt.

Kui sa ei suuda teisele inimesele neid häid asju öelda, siis tõenäoliselt sa ei peakski temaga suhtlema. Ilmselt ta ei ole „sinu inimene”. Kõigile ei peagi meele järele olema. Ja väga hea, et sa sellest aru saad.

Julge öelda ka EI

Selle asemel et nõustuda: „Jah ma teen seda. Ja seda. Ja seda ka veel. Mis siis, et ma ei jaksa enam, aga olgu peale, ma teen seda ikka. Sinu heaks.”  Suhtu kõigepealt endasse austusega. Need, kes on tõeliselt kooskõlas iseendaga, mõistavad seda väga hästi. Ja peavad sinust veel rohkem lugu.

Mul on rõõm sinust kuulda! Lisa oma väärtuslikud mõtted kommentaari või e-kirja!

Foto: Pexels