Muinasjutuline Singapur – 5 vaatamisväärsust

Singapur on imekaunite aedade ja parkide, eksootiliste lillede ja arenenud tehnoloogiaga linnriik. Kõige rohkem hämmastavad mind Singapuris tohutud kõrghooned ja neile konkurentsi pakkuv rohelus. Mitmerealiste sõiduteede kõrval laiuvad võrratud pargid, kus võib kohata looduse juveele – liblikaid ja kollase-pruunikirjude lõngakerade taolisi mesilasi. Singapur on väga puhas ja turvaline linnriik, joogikõlbuliku vee ja mugava metrooga. Puhtus on saavutatud sellega, et igasugune reostamine (isegi prügi maha viskamine) on riigis keelatud.

Siin on viis vapustavamat asja, mis mind Singapuris tõeliselt hingetuks lõid:

Gardens by the Bay ehk Aiad lahe ääres

Jalutades Marina lahe ääres, märkad hiigelsuuri klaasist hooneid ehk talveaedu. Cloud Forest ehk Pilvemets annab aimu, kuidas tundub taevalik jalutuskäik. Siinsed jahutussüsteemid tagavad niiske ja jaheda õhu, justkui hõljuksid pilved kõikjal sinu ümber.   Sellised tingimused vastavad troopilistes piirkonnas, 1000 kuni 3000 meetrit üle merepinna, kõrguvatele mägedele ja soodustavad sealse taimestiku kasvu.

Pilvemetsas võib imetleda võrratuid Kesk- ja Lõuna-Ameerika ning Kagu-Aasia taimi, aga samuti värskuse ja veepiiskadega priiskavat koske. Cloud Forest koosneb mitmest korrusest, igaüks neist esindatud erineva teemaga. Muu hulgas hakkasid silma ka suured ametüstgeoodid ja puuskulptuurid.

Singapore Cloud Forest

Flower Dome ehk maakeeli Lillekuppel on muljetavaldav lilledega täidetud maa-ala samuti hiiglasliku klaaskupli all. Kuiva kliimaga klaashoones kasvavad Vahemeremaadest ja teistest maailma nurkadest pärit taimed.

Singapur orhidee

Supertrees ehk Superpuud on 25 kuni 50 meetri kõrgused hiigelehitised Gardens by the Bay´s. Puudel kasvavad taas erinevad eksootilised taimed – sõnajalad, orhideed, bromeeliad… Kahe puuhiiglase vahel kulgeb õhus Skyway ehk Taevatee. Öösiti Superpuud ärkavad, pakkudes valgusemängu ja muusikaelamust. Tehispuud, nagu kõik  Gardens by the Bay ehitised, on võimalikult keskkonnasäästlikud: valguse saamiseks kasutatakse päikeseenergiat ja jahutussüsteemides vihmavett.

Singapore supertrees

Singapur – üks atraktsioone on vaateratas

Kes kõrgust ei karda, sellel tasuks vähemalt üks tiir ära teha. Saab saareriigist lummava linnulennu-pildi. Öisel ajal on kõik ehitised lisaks kaunis tuledesäras.

 Jalutuskäik Marina lahe ääres

pakub hingematvaid vaatepilte. Siin toimub etendusi, kohvikutes ja restoranides võib sõpradega nautida hilisõhtust melu ja värviliste purskkaevude silmailu. Lahe kaldal sülitab vett  Merlion ehk merilõvi – Singapuri maskott. Imetleda võib ka Marina Bay Sandsi laevataolise katuse ja kolme hiigeltorniga hotelli. Sellel õhulaeval – kus asub isegi välibassein – saab taas Singapurile kõrgustest pilku heita.

Singapur

Botaanikaaed ja orhideede aed

Singapur on tõeline orhideede kuningriik. Vanda „Miss Joaquim” on Singapuri rahvuslill ja kullast orhideedki selle maa tunnuseks. Orhideede aias  kasvavad eksootilised taimed nii, nagu Eestis põdrakanep. Õisi on eri värvi ja suurust, neid on imekauneid ja rohkesti. Lisaks võib nautida ka bromeeliate kollektsiooni.

Botanic Garden

Varahommikul, vähemalt enne kuuma keskpäeva, lõhnavad lilled spetsiaalses, parfümeeriatööstuses kasutatavate taimede, aias. Ingverite aia juures on võimalik juua särtsakat ingverist ja vürtsidest kohapeal valmistatud jooki. Jalutada võib ka troopilises vihmametsas, palmide ja liaanide all.

Botaanikaaeda viib kaubatänav – Orchard Road. Hiigelsuurtes kaubanduskeskustes võid kõndida päevi.

Singapur on tõeline toiduparadiis! Ühes kaubanduskeskuses sattusin kohta nimega Food Village ehk siis Toiduküla. Need erinevad maitsed…  Külastada tasub ka lähedal asuvat ajaloomuuseumi.

Singapore Botanic Garden

Hiinalinnas

kohtad turistide horde, aga ka templeid, mošeesid, toidutänavat ja külluslikult hiina kaupa. Suursugused on Buddha hamba tempel ja Sri Mariamman tempel. Hiinalinna Toidutänaval on samuti maitseelamus garanteeritud – terve tänava pikkuses ja laiuses idamaist toitu!

Buddha Tooth Temple

Temple

Singapur on kuulus ka Vormel-1 võidusõidu  ja Singapuri maratoni poolest

Viimasest võttis 2016.aastal osa vähemalt kaks vahvat eesti meest (aga ma arvan, et kindlasti rohkem).

Chinatown