1 viis, kuidas ise ja lihtsalt teha äge luuletus

Täna ma inspireerin hoopis sind ennast kirjuta luuletus! Jagan viisi, kuidas sa ise võid väga lihtsalt luuletusega hakkama saada ja sellega siis oma armsaid lähedasi üllatada. Või miks mitte ka kolleege. Sünnipäevalapsi. Lapsi.

Ja nüüd otsi paber ja pliiats, et kirjutada luuletus!

Näen kulmukortsutust? Millest alustada – kas murda kõigepealt pead pealkirja kallal või hakata kusagilt riime kokku otsima??? Täna algabki kõik tegelikult pealkirjast. Aga selle mõnusa meetodi abil pole oma teosele pealkirja üldse raske leida. Heida lihtsalt pilk enda ümber (või enda sisse) ja kirjuta paberile üks sõna või lause. Nipp on selles, et sa kirjutad tähed ülevalt alla.  Üksteise alla. Seejärel mõtle iga kirjapandud tähe taha lause. Lause algab (või siis lõpeb) just selle antud tähega. Parim viis on, et sa seda tehes väga kaua ei mõtle. Kirjuta lihtsalt nii, nagu süda ütleb ja luba luulehobul kapata!

Järgmine nipp on see, et sa ei pea oma loomingut kellelegi näitama, kui sa seda ei taha. Aga ma arvan, et tõenäoliselt sa tahad. Sest tulemus võib sind ennastki üllatada!

Ja kui soovid teaduslikumat selgitust, siis kirjanduses on sellisel tegevusel põnev nimi: akrostihhon. See on luuletus, mille ridade algus- või lõpptähed annavadki kokku selle sõna, mille sa just kirja panid.

Selgema pildi saamiseks kirjutan siia enda suvehetke mõtte:

Suveäratus

Sajajalgne rõõm

Uudistab hommikust udu

Veel öösoe

Enam und aga pole

Ägedalt siputab jalgu

Raputab saba

Astub päikeselaiku

Torkab nina võilillenutti

Ulatab selle sulle, et

Sinagi saad osa

 

Kui soovid oma loomingut jagada, saada see e-kirjaga!