Kohvik Nurri – joogat õpi kassidelt!

kohvik Nurri

Järgnevas loos räägin, kuidas ma avastasin kohvik Nurri kassiliku võlumaailma ja sain osa täiesti imelisest teraapiavormist. Kas teadsid, et kassinurr on suurepärane mantramuusika?Sellest loost saad ka teada, millistelt joogameistritelt õppida! 

Kassikohvikus pakutakse kassiteraapiat ja head kohvi

Kaks kassi peesitavad kohviku aknalaual. Üks neist, silmad pilukil, jälgib läbi aknaklaasi tänaval möödujaid, teine hoiab kohvikus toimuval silma peal. Mõlemad on kenasti keras, seljad vastamisi. Kassikohviku laudade vahel longivad veel mõned vöödilised, mitmevärvilised, mustad, hallid, paksud ja kõhnemad karvapallid.

Ruumi on peidetud mitmeid mugavaid pesasid, milles loomad peaaegu märkamatuks jäädes pikutada võivad. Keegi neist ei nuru külastajatelt toitu ja ega nad ju kohvi ei jookski ega kooki söökski. Kohv on siin spetsiaalne, millist mujal Eestis vist ei saagi. Ja need pannkoogid ning muud koogid! Tunda on, et kokad pole sellest kohvikust veel põgenenud.

Kassidki kuuluvad kohviku personali hulka, jälgides pigem äraoleval ilmel külastajate sagimist. Ise samal ajal kindlalt teades, et toolid, padjad ja lauad on tegelikult nende omad.

Kas nurrumootor käivitub?
Kas nurrumootor käivitub?

Nurrumootoril on ravitoime

„Nurrumootor käima, nüüd!“ mõtlen üht vöödilist volaskit silitades. Kassinurr on parim muusika ja ultraheli teraapia. Kasside ravitoime on teada juba ammustest aegadest. On näiteks tõestatud, et lemmikloomade silitamine alandab vererõhku.

Teada on ka kasside eriline tundlikkus erinevate energiate suhtes. Nad armastavad energiatöö – näiteks Reiki seansi – tunnistajaks olla ja oskavad ka ise negatiivset energiat rahuks ja heaoluks muuta. Kassiteraapia on kindlasti hingeravi! Vaatan, kuidas üks vurruline tohter hüppab kohvikutoolile ja sätib end mõnusalt kerra.

Kassid on jooga ja lõdvestumise meistrid
Kassid on jooga ja lõdvestumise meistrid

Austa teiste olendite õigust iseolemisele

Nurrumootor, keda mina silitan, on aga ilmselt ületöötanud ja eks minagi ole ju lihtsalt üks tavaline külaline teiste külastajate hulgas. Nurrid elavad oma rütmis ega lase seda niisama lihtsalt häirida. Päris hingekosutav on lugeda kohviku reegleid, mis keelavad kasse sabast ja vurrudest sikutada ning nende magusat und häirida. Silitada ja juttu teha võib ainult siis, kui kass ise suhtlema tuleb. Kui palju me kasvõi kodudes mõtleme loomade omaette olemise õigusele? Ainult austus neljajalgse sõbra vastu ja mõlemapoolne usaldus ning armastus paneb kassiteraapia toimima.

Märkan, et kohvik Nurri kassidel on alati võimalus oma privaatse käigu kaudu isiklikesse ruumidesse eralduda. Nii ilmubki aegajalt jälle ka mõni uus karvane nägu nähtavale.

Mõõdan vahemaad ja ... kas hüppan välja?
Mõõdan vahemaad ja … kas hüppan välja?

Joogat õpi kassidelt!

Juba oma olemuse ja eluviisiga õpetavad kassid hetkes elamist ning selle hetke nautimist. Mis veel rääkida sirutamisest ja ringutamisest! Kassid on valmis joogameistrid! Kundalini jooga tunneb mõnusat harjutust nimega kassi sirutus. Ka meditatsiooni valdavad need loomad minu arvates meisterlikult ja nurr on mantramuusika.

Avastan end kasside sabas mööda kohvikut kõndimas, justkui lootes nende elurütmi sisse elada. Tunnen, et kassid oma ringisebimisega silitavad igapäevapinged minema. Võib-olla sellepärast, et liikumisel loob kasside õrn karvkate erilise energiavälja…

Ja kes sina oled?
Ja kes sina oled?

Kohvik Nurri on kasse täis võlumaailm

Kohvik Nurri on hingekosutav  paik neile, kel mingil põhjusel oma kassi hetkel pole, aga igatsus vurrudega vöödilise vastu kõvasti tunda annab. Samuti ka neile, kel kassisõpradena on küll ka oma lemmikud, aga… ega kasse pole ju kunagi liiast! Lisaks saab klõpsida muhedaid fotosid.  Kassid toovad endaga rahu ja salapära. Minuga jagasid nad inspiratsiooni. Kindlasti on neil eriline, kassidele ainuomane lumm.

“Kassidega veedetud aeg pole kunagi raisatud,” on öelnud juba Sigmund Freud.

Kas Sind on kassid tervenemisel mingil viisil aidanud? Võid jagada minuga oma lugu!

Lugu valmis Nurri kohvikus
Lugu valmis ja fotod on tehtud kassikohvikus Nurri