Heliteraapia. Kuidas muuta oma häält ja seega ka oma elu?

Täna ma viin teid häälemaailma. Saate teada, kuidas muuta oma häält, ja seega ka oma elu, paremuse suunas. Kuulete, mida mina oma õige hääle leidmiseks olen ära teinud ja tutvute professionaalse häälekoolitajaga, kellele heliteraapia on aastatepikkune kutsumus. Saate mõnegi uue nipi ja teadmise ning infot põnevate sündmuste kohta.

Oma häält on vägagi võimalik arendada ja seeläbi saada parem kontakt iseenda ning teiste inimestega. Kes teeb esinemise-, näitlemise- või müügitööd, see peaks oma häälega kui töövahendiga eriti hoolas olema ja seda tervena hoidma.

Hääle treenimine ei pruugi olla mugav kuid toob äraütlemata palju kasu

Hääle treenimiseks ma olen ikka hulle asju teinud. Näiteks, nohik nagu ma olen, läksin tööle väga paljude inimestega suhtlemist nõudvale alale. See ei olnud mugav, uskuge mind, aga ma suhtusin sellesse nagu igapäevasesse koolitusse, mille eest ma ei pidanud maksmagi. Teie kõik, kellega ma olen viimasel ajal vestelnud, olete andnud suure panuse minu hääle muutumisse. Selle tõttu olen saanud uusi kontakte ja vahvaid kogemusi.

Kes on Simo Santeri Virtanen ja millal ilmub rahateemaline raamat?

Hääle teema on hakanud mind järjest enam paeluma ja nii avastan end aeg-ajalt koolitustel nagu näiteks Simo Santeri Virtaneni Avasta oma hääle maagia. Peagi on tulemas tema uus veebinar 6 võimsat tehnikat hääle tekitamiseks. 

Simo Santeri Virtanen on heliterapeut, avalik kõneleja ja muusik. Ta on tegelenud laulmisega, korraldanud kontserte ja pidanud loenguid. Minuga hakkas kaasa helisema Simo võime ühendada muusika, loodus ja tervendamine. Helidega tervendamine tundub ju pealtnäha lihtne, aga on üliväga võimas. Kui erinevad on hingega loodud helid võrreldes raadiomüraga! Helidega on võimalik meie enesetunnet mõjutada ja seda tehaksegi kaubanduskeskustes, filmides ja mujal tehismaailmas – aga kahjuks mitte inimeste heaoluks. Kõrgema vibratsiooniga helidega on võimalik inimesi tervendada ja õnnetunnet luua. Kui räägitakse tervendusviisidest, siis mul kõrvad kasvavad kohe jänesekõrvadeks.

Kes armastab helisid ja tervendamist, võib osaleda ka pikemas programmis, Heliteraapia kursusel. Põnevaid pakkumisi, kaasa arvatud eelnimetatud veebinarid, leiad siit: https://www.stonehands.eu/pood

Stonehands veebilehel on ka huvitav blogi, kus muu hulgas tehakse juttu ka rahast ja toidust. Veebilehelt leiad ka Youtube ja muud kontaktid. Facebookis on Häälemaagide kogukond.

Rohkem ei ütle, nagunii läksite juba blogi vaatama. Raha on alati hea märksõna.

Heliteraapia tervendab ja loob

Simo konsultatsioon ja koolitused võivad aidata parandada su eneseväljendamise oskust ja jagada praktilisi harjutusi, mis aitavad su häälel muutuda selgemaks ja kõlavamaks. Harjutusi pead muidugi ise tegema. Kas sa teed neid? Nagu minagi – iga päev ei tee ju. Kui keegi aga inspireerib, siis mõnda aega teen taas entusiastlikult järele.

Mida Simo mulle ka meelde tuletas, on pauside pidamine. See on minu jaoks veel üks raskem koht. Lihtsalt nii palju olulist on öelda, minu jaoks olulist muidugi, et ei saa lasta teisel vahele rääkida. Pauside harjutamisega ma nüüd tegelen. Teistele sõna andes võib ka teada saada hämmastavaid asju.

Kas enesekindlal inimesel on jõuline hääl või loob kõhust välja voolav hääl enesekindlust? Igal juhul on need omadused omavahel seotud. Ja mõlemate doosi suurendamine on minu jaoks väga teretulnud.

Meeldiva häälega inimesega on hea suhelda. Nii tõmbad ligi rohkem sõpru ja kliente, eristud teistest ning jääd silma või kõrva uutele koostööpakkujatele. Enesekindla häälega inimest on lihtsalt mõnus kuulata ja ma tean omast käest, et see väide, et lobisemise eest meil palka ei maksa, et pea päriselt vett. Ütleme teisiti: vähese lobisemise eest on palk väiksem.

Lisaks on huvitav fakt, et inimesed resoneeruvad vastavalt oma häälele ja väljenduslaadile. Nii et kes soovib kokku puutuda sõbralikumate ja loovamate inimestega, peab üle vaatama oma sõnavara ja väljenduse! Stressist ja ärevusest loobumine on samuti hea, et tõmmata oma ellu paremaid suheteid. Siin võibki sind aidata heliteraapia.

Kuri hääl ja karjumine hävitab rohkem kui me oskame arvata

Mida ma tahan oma kogemustest välja tuua, et kellegi peale karjumine hävitab energiavälja. Süüdistamine ja sarkasm hinge uksi ei ava. See on ääretult kurb, kui lähedased inimesed muudavad su energeetilise olemise hõredaks ja pead aastaid iseenda taastamistöödega tegelema. Eestis on kiusamist üldse liiga rohkelt. Kui sind ei taheta kuulda, siis jäädki vait, muutud ärevaks, hakkad pinnapealselt hingama ja unustad enese väärtuse. Selle tõttu kaotad oma autentse hääle. Kooliajal oli mu hääl päris veider.

Kui ma oma elus saaksin midagi tagantjärele muuta, siis ma valiksin mitte kunagi end mõjutada lasta karjumisest, mis on väga negatiivne väljendusviis. Soovin ka, et oleksin juba varem osanud oma häält kasutada rohkem tunnustamiseks ja enese eest enesekindlalt seismiseks. Lausudes tunnustavaid sõnu muutun ka ise õnnelikumaks.

Häält on võimalik muuta oma soovi kohaselt ja luua nii ka suuremat kooskõla iseendas

Märksõnad Terviseviis ja Kooskõla iseendas olen ka selle tõttu silme ette seadnud, et need on mu elus väga olulised asjad – tervislik eluviis, positiive väljendusviis, uudne vaateviis, harmoonia ja inspiratsioon. Loomingu ja enesearenguga tegelemine ei saa jätta ka häälele mõju avaldamata. Võrreldes aastatetagust, peaaegu kokutavat mind sellega, kes loeb omaenda raamatust teile lugusid ette, lobiseb iga päev klientidega ja loitsib joogatunnis mantraid – kes oleks võinud seda arvata?

Ja nüüd kõik koos, laseme kohe südame põhjast kuulda ühe kõlava: aaaaaaaaaaaa. Tunne, kuidas see heli väljub su südamest ja väljendab seda, kes sa tõeliselt oled! Ja loo harmooniat, mitte karjumist.

Teisigi häälikuid võid häälida koos Simoga Facebooki Häälemaagide kogukonnas.

Milline on sinu hingamismuster?

Hingamisviis mõjutab palju meie tervist, hääle omadusi, meelerahu ja muudki. Jooga ja massaažiga tegelema hakates avastasin näiteks  enda vale hingamismustri, mis seisnes selles, et sisse hingates tõmbasin ka kõhu sisse. Absurdne. Jälgi nüüd ennast ka, et kui hingad sisse, siis lubad õhul vabalt kõhtu voolata ja kui hingad välja, siis surud õhu õrnalt kõhust ja kopsudest välja. Usu mind, väga mitmete jaoks võib see olla uudne ja ootamatu kogemus!

Hääl on loomingu instrument

Kui ma aastaid tagasi kuulsin kedagi karjumas, siis mõtlesin, et oh, see on mulle tuttava energiaga inimene, sest ma olin seda nii palju kuulnud. Tänaseks on minu inimene see, kes vestab lugusid positiivses võtmes ja rahulikult, on harmoonias enda ja ümbritsevaga. Kes kuulab ka mind ära ega hakka minu arvel nuumama oma ego, energiat, rahakotti ja nii edasi. Minu inimene on loov ja tervendab ümbrust, mitte ei lõhu seda. Tutvustasin teile täna üht sellist inimest.

Mind huvitab jätkuvalt, mida head on võimalik oma häälega korda saata. Simo konsultatsioonis sain uue põneva ülesande oma hääle ja enesekindluse arendamiseks. Kui ma selle väljakutsega julgen silmitsi seista, siis võivad tagajärjed olla üllatavad! Pajatan teile sellest mõne aja pärast.

Ja mul ei ole üldse kahju, kui teiegi elu muutub suurepärasemaks! Seepärast soovitan külastada veebilehte ja avastada enda jaoks uut: https://www.stonehands.eu/

Loo illustreeris kevad.