Valgusteraapia – korduma kippuvad küsimused

Valgusteraapia kohta on kogunenud küsimusi, millele kliendid korduvalt vastuseid on otsinud. Kuna valgusteraapia muutub üha populaarsemaks, on Terviseviis rõõmuga nõus infot jagama. Siia ongi korduma kippuvad küsimused kogutud.

Kas valgusteraapia on mulle ohtlik?

Valgusteraapia on kõigile täiesti ohutu ja kõrvalmõjudeta. Valgusteraapia mõjutab tervet meie organismi. Ettevõttes Zepter International on  tehtud selleteemalisi kliinilisi uuringuid umbes 20 aastat.

Kuidas valgusteraapia mulle mõjub?

Valgusteraapia soodustab erinevate haavade paranemist. Näiteks põletushaavad, traumajärgsed või spordivigastused. Valgusteraapia aitab leevendada valu ja vähendada paistetust traumade korral. Aitab haavadel kiiremini kinni kasvada. Abi võid  saada ka venituste, nihestuste ja põrutuste, samuti erinevate nahaprobleemide  korral.

Väga oluline on, et valgusteraapia toob leevendust sügistalvise masenduse korral. Põhjamaises päikesevaeses kliimas tekib kergesti kroonilise väsimuse sündroom, suurenenud unevajadus, meeleolu langus, depressioon. Valgusteraapial on elukvaliteedi parandamisel väga oluline roll.

Valgusteraapia on tuntud  nahka noorendava ja värskendava toime poolest, nii et seda kasutatakse ka lausa kosmeetiliseks nahahoolduseks.

Kas ma võin  lapse kaasa võtta, on valgusteraapia temale ka ohutu?

Valgusteraapia on täiesti ohutu ka lastele. Seda kasutataksegi palju just pediaatrias. Bioptron valgusteraapiat võib kasutada vastsündinutel näiteks haudumuse ja nahalööbe korral. Lastel on tavalised marrastused, põrutused, allergiad, nahahaigused ja viirusnakkused, mille puhul valgusteraapia väga hästi toimib.

Valgusteraapia turgutab immuunsüsteemi ja aktiveerib keha isetervenemise võimet. Lapsed on valgusele ja värvidele eriti vastuvõtlikud.

valgusteraapia korduma kippuvad küsimused

Kas valgusteraapiat tehakse mingi erilise lambiga?

Jah, valgusteraapia toimub spetsiaalse valgusteraapilise seadme abil. Selleks on Šveitsi firma Zepter poolt välja töötatud Bioptron valgusteraapia süsteem. See on kogu maailmas patenteeritud meditsiiniseade. Välja näeb suure põrandalambi moodi ja on kergesti teisaldatav.

Kas ma teraapia ajal istun või kuidas?

Valgusteraapiat võib teha istudes, kuid mugavam on lebada massaažilaual ja lõõgastuda. Terviseviis teraapiakabinetis on selleks spetsiaalne mugav massaažilaud. Valgusteraapia lampi saab liigutada vastavalt vajadusele.

Ega ma riidest lahti ei pea võtma?

Valgusteraapia töötab sinu nahal nagu päikesevalgus. Ega päikegi läbi riiete mõju. Siiski piisab, kui vabastada riietest ainult see kehapiirkond, mida tervendatakse. Kõige lihtsam on muidugi suunata valgus näo ja kaela piirkonda ning käelabadele ja käsivartele.

Kas ma pean sellese uskuma, et see toimiks?

Kas sa usud päikesevalgusesse? Sa ei pea uskuma ega sellele keskenduma. Rakud sinu kehas teevad oma töö ise, sel ajal kui sina lõõgastud.

Kuidas ma end pärast seanssi tunnen?

Valguse mõju on tavaliselt kohe pärast seanssi tunda. Muidugi  ei alga kohe pärast esimest raviseanssi suured muutused. Tõenäoliselt tunned end elujõulisemana ja rõõmsamana ning mitme seansi järel võid märgata, et tervislik seisund paraneb.

Kui pikk üks seanss on ja kui palju seansse ma pean võtma?

Parim on teha valgusteraapiat – nagu teisigi teraapiaid – kuurina. Ühe seansi pikkuseks aitab 10 minutist. Suuremate probleemide puhul 20 minutit. Teraapias  käia võiks  mitu korda nädalas, kas siis iga päev või ülepäeviti. Näiteks  vähemalt 5-10 korda.  Parim muidugi, kui sul on endal kodus valgusteraapiline seade, nii et võid valguse tervendavat toimet nautida iga päev. Piirangut sellele teraapiale ei ole.

Veel ühed korduma kippuvad küsimused: räägi nendest ilusatest värvidest ka!

Valgusteraapiale lisaks on Bioptron seadmel 7 vikerkaarevärvilist klaasfiltrit.  Tavaliselt mõjutame seansi käigus organismi universaalse filtriga, milles sisalduvad kõik vikerkaarevärvid. Vastavalt probleemile on võimalik kasutada aga ka spetsiifilisema mõjuga värvilist valgust.

Värviteraapias kasutatakse teadmisi erinevate värvide mõjust organismile. Igal värvil on iseloomulik lainepikkus ja seega erinev toime. Need värvid on seotud keha energiakeskuste, organite ja endokriinnäärmetega.  Värviline valgus mõjutab meid, lisaks silmadele, ka läbi naha, kõrvaldades haiguse põhjuse, mitte ainult sümptomid. Kui keha energiakeskused töötavad harmooniliselt, siis on inimene terve, tasakaalukas, energiline ja õnnelik.

Värvide tervendav mõju oli teada juba iidsetel aegadel. Patsiente mõjutati värvilisi kristalle läbiva päikesevalgusega. Värviteraapia tervendab emotsionaalsel, vaimsel ja füüsilisel tasandil.

Värvifiltrid on tehtud käsitsi Prantsusmaal ja sisaldavad vääriskivide pulbrit. Need sisaldavad bioinformatsiooni ega tuhmu isegi aastakümnete jooksul.

Värviteraapiatki võib kasutada iga päev. Värvide kohta leiad blogist veelgi postitusi.

Tunnen end masendunult, kas ma võin valgusteraapia kabinetti tulla?

Päikesevalguse puudumise tõttu tekibki põhjamaises kliimas meeleolu langus ja depressioon, nõrgeneb ka immuunsüsteem.  Valgusteraapia tõstab organismi energiataset ja loob heaolu tunde. Nagu pärast rannas päevitamist!

Rahvusvaheliselt on  piisavalt tõendeid valgusteraapia hea mõju kohta. Muidugi, kui tegemist on tõsisema terviseprobleemiga, ei pruugi ühe 10-minutilise seansi mõju kuigi kaua kesta. Muutus enesetundes on aga siiski märgatav.

Mul on nohu ja külmetus, ega ma vist ei saagi seansile tulla?

Külmetuse puhul on valgusteraapia just väga oluline. See aitab tugevdada immuunsüsteemi ja viirustele vastu astuda. Juba esimeste haigusilmingute puhul on hea hakata kasutama Bioptron seadet, samuti jätkata haigusest taastumise ajal. Ka gripipuhangute perioodil tasub oma organismi kindlasti turgutada.

Kas mul peab olema konkreetne probleem, et valgusteraapia kabinetti külastada?

Valgusteraapia on väga efektiivne ka profülaktikaks, organismi enesetervendamise võime tugevdamiseks. Samuti kosmeetilisel eesmärgil – värvide mõju nahale ilmneb kohe. Nahk näib värskem, siledam ja noorem.

Valgusteraapia kabinetist saab selle meetodi kohta ka rohkem infot.

Kui kallis see teraapia on?

Hindade kohta leiad info siit.

Kuidas ma saan seansile tulla?

Terviseviis kontaktid leiad siit.

 

Siin on lisainfot  valgusteraapia kohta.

Kui need korduma kippuvad küsimused sinu küsimusele ei vastanud, palun kirjuta: terviseviis@gmail.com

Zepter Bioptron

Fotod: Zepter Eesti