Raha. Kuidas parandada temaga suhteid?

külluse Buddha

“Luban endale heaolu ja selle tulemusena muudan harmoonilisemaks ka oma suhted.”

Kui tihti harrastame sellist vaatenurka? Pigem kipume kurtma: “Raiskasin raha ja siis ta veel ütles ka mulle halvasti.” Kas suuname teadlikult oma fookuse sellele, et parandada oma tervist ja meeleolu või pigem sellele, et loobime raha asjatult tuulde?

Mõistlik on luua oma rahavoole energeetiline rada. Veidi mõttemustrite korrastustööd ja rahaenergia pääseb liikuma meie suunas. Selle asemel et eemale, tuulde lennata.

Raha ja uus vaatenurk

Näiteks ära mõtle, et raiskad raha toidule vaid tunnista, et ostad toitu enda ja pere tugevdamiseks. Sellise mõtteviisiga ostetud toidu söömine muudab su elukaaslasegi vägevamaks ning edukamaks. Ära kuluta raha halva tervise süü tõttu vaid paranda oma tervist, ostes mõnusa massaaži, pääsme toredasse trenni või koolitusele. Nii lood endale tugevamat tervist ja läbi selle ka materiaalset heaolu. Terve ja rõõmsana jaksad ju paremini töötada.

raha

Kui annad raha ära, siis usu, et seda tuleb veel suuremal hulgal tagasi. Kuidas mõjutavad emotsioonid, näiteks  kadedus, sinu suhet rahaga? “Laisad inimesed teenivad liiga kergesti raha, aga sellised töökad nagu mina, mitte.” Sellisel juhul loomulikult nii lähebki. Ise ütlesid ja mõtlesid! Ehk on nende “laiskade” moto: “Teenin oma raha tänulikkuse ja rõõmuga!” Kes teab?

Korralda oma rahavoog ümber

Kirjuta üles viis asja, mida sul heaoluks jaoks vaja on ja teised viis, mida sa oled harjunud ostma, aga mida sul tegelikult vaja ei ole. Ehk jätad need järgmise poeskäigu ajal ostukorvi panemata ja lubad selle asemel endale hoopis midagi sellist, mida ammu oled tõeliselt igatsenud. Midagi, mis sind rõõmustab ja tervendab.

Tegelikult on päris hämmastav, kui palju on selliseid asju ja sündmusi, millele meil oma energiat kulutada ei ole vaja. Sest rahaenergia on lihtsalt üks energia liik teiste omasuguste hulgas. Energia ja aja kasutamine iseenda rahulolu suurendamiseks ja lähedaste rõõmustamiseks toob küllust mitmekordselt meie juurde tagasi.

Tundub, et rahalegi meeldib olla seal, kus teda oodatakse ja temast siirast rõõmu tuntakse. Kusagil, kus rahapuud hästi kastetakse ja väetatakse.

Lükka niisiis oma rahavoog liikuma harmoonia ja hea tervise suunas, vältides raiskamise mõtteviisi tupikteed.