Minu ja Teetatervendamise lugu

Tutvustan teile Teetatervendamise meetodit, mida olen nüüd juba 10 aastat kasutanud enda ja teiste ellu muutuste toomiseks. See on olnud üks järjekordne katalüsaator, mis on nüginud mu elu uutele radadele ja näidanud, kus on need vanad mõtte- ja tegutsemisviisid, millega koos enam edasi minna ei saa. Minu järjekordne sala-armastus.

Teetatervendamise meetodiga sain tuttavaks aastal 2014, kui hea kaasteeline kutsus mind kaasa Hispaaniasse, et mere ja mägede rüpes üks uus tervendusmeetod selgeks saada. Ja kui minna teekonnale kindla eesmärgiga, siis tagasi koju jõudes avastad, et midagi ongi väga palju muutunud. Praeguseks olen mõistnud, et Hispaania toob minu anded järjest lagedale. Nii juhtus ka sellel ootamatul reisil, et anded hakkasid avanema, ja koju tagasi naasesid koos minuga mitmed uued oskused ja teadmised. Hispaanias sai alguse minu ja Teetatervendamise lugu.

Kui vegeteerimine pole enam võimalik

Tookordsest Hispaanias käimisest alates mõistsin, et maailm on avar, põnev ja kaunis paik ning vanasse kitsasse pimedasse kasti lihtsalt vegeteerima ma enam tagasi ei mahu. Samal aastal tõmbasin ukse enda järel kinni töökohas, mis polnud mingil viisil minu heaolu, arengut ega tervist toetav. Elasin läbi restardi, tervenesin ülepingest, üleväsimusest, stressist, läbipõlemisest, depressioonist ja veel mitmest terviseprobleemist ning alustasin tegutsemist joogaõpetajana, õppides juurde ka mitmeid massaaži- ja teraapiameetodeid. Sündis see blogi ja hakkasid ilmuma reisikirjad. Lendasin oravarattast välja ja tunnistasin endale üles, mis mind elus tõeliselt huvitab ja mida ma päriselt teha oskan ja soovin.

Erinevatel mandritel asumine pole kontakti saamisel takistuseks

Peale Hispaania on mul Teetatervendamise õpetaja ka Iirimaal ja samuti olen osalenud seanssidel online. Väga põnev on tajuda kasvõi näiteks Kanadas asuva inimese elukohta, mõttemustreid ja unistusi ning neile hoogu anda. Näiteks kui mulle oma kodudiivanil istudes tundub Kanada loodus lopsakas ja kaunis ning inimene ütleb seepeale, et neil on tõesti nii päikest kui vihma ja kõik kasvab väga kiiresti. Kaugravi on saadetud ju iidsetest aegadest peale, samuti vesteldakse tänapäeval juba maaväliste olenditega, aga ikkagi paneb selline ookeanitaguse kontakti saamine vaimustuma.

Uskumusi muutes on võimalik kogeda paljugi uut ja hämmastavat

Ühel päeval meenutasin, et kunagi oli aeg, mil ma ei rääkinud peaaegu üldse ja viibisin vaenulikes keskkondades  (need kaks fakti on omavahel seotud), nüüd aga vestlen inglise keeles inimestega, kes asuvad erinevatel mandritel ja on ülemõistuse heatahtlikud. Mõtlesin, et oot-oot! Mina, vestlemine, vaatlemine, sõbralikkus ja inglise keel! Paljud vanad uskumused on minu juurest ära kolinud, sealhulgas Teetatervendamise abil.

Praegu on aeg, mil vanad arusaamad lagunevadki suure hooga ja teinekord suure kärinaga. Ma ei väida, et kõik kahejalgsed tantsiksid rõõmutantsu, et ma nende käsumajanduse olen hüljanud. Aga las nad olla, igaüks peab oma edaspidise suuna südamekompassi järgi ise valima. Ma ei ole kunagi õigeks pidanud, et pahatahtlike kahejalgsete surve rahumeelsetele ja omasoodu kulgevatele inimestele peaks kestma jääma.

Need kes ei oska meid armastada, õpetavad meile, kuidas armastada ennast ise.

Kui on kasvõi üks toetav õlg, siis on asjad juba väga hästi

Tänu keskmisest negatiivsema suhtumisega olendite keskmisest kõrgemale kontsentratsioonile minu elus uurisingi kõiki neid võimalusi, mis aitavad luua kooskõla iseendas ja ümbritsevaga, väärtustada ennast ise ja käia omaenda rada. Mul oli selle raja alguses ainult üks toetaja, seesama hea kaasteeline. Ja muidugi ka mu kõige armsam pereliige. Mida tal ikka muud teha niisuguse isevärki emaga kui loota, et see saab alati hakkama.

Selle kõige tõttu ma tean, et suuna muutust on palju kergem läbi viia, kui on vähemalt üks inimene, kellelt saad küsida: onju meil läheb hästi? Ja kellelt saad vastuse, et: loomulikult, kuidas teisiti saakski! Ehk saan mina olla kellegi jaoks just see üks inimene.

Väga paljud eestlased seevastu mitte ainult et ei toetanud, vaid püüdsid mu eesmärke ka igati maha teha. Laias maailmas ringi lonkides on toetust palju kergem leida.

Minu enda energiateraapia meetod kujunes omal viisil välja Teetatervendamise abil

Minu enda meditatiivne praktika kujuneski välja õpitud meetodite põhjal nagu jooga, meditatsioon, kinesioloogia, Teetatervendamine ja sellele aitasid kaasa mu oma intuitsiooni areng, enese tasakaalustamine matkadel ja reisidel ning koorem elukogemusi. Oluline on mõista, et tervenemine on võimalik lõõgastudes, rahunedes ja lihtsalt olles.

Sõnadel, lausetel, helidel on võime muuta meie reaalsust. Sõnad võivad mõjuda sarnaselt nõelravile – õigete sõnade lausumine tekitab taipamise, mis vabastab pingeid. Hoolivatel sõnadel on väga suur osa hea tervise säilitamisel. Nii kasutangi sõnu selles blogis, oma raamatus kui ka seanssidel kooskõla loomiseks.

Et sõnad kannaks endas väge, peavad need olema tõesed ja heatahtlikud, sest süüdistamine ja sarkasm hinge uksi ei ava.

Sellise pildi maalisingi sulle täna, minu ja Teetatervendamise suhtest. Kuidas ma selleni jõudsin ja kuidas see suhe on minu elu muutnud. Ülisuur tänu ka fotograafile, kelle abil sain minagi pildile!

Veel infot Teetatervendamise meetodi kohta, ja kuidas see sulle võib mõjuda, leiad siit: https://terviseviis.ee/teetatervendamine-thetahealing/