5 põhjust, miks kupumassaaž on vaimustav

kupumassaaz ja kupud

Kupumassaaž on tuhandeid aastaid vana, idamaades senini au sees püsinud teraapia. Kupud toovad leevendust paljude tervisemurede puhul. 

Kuppude tervendavat mõju tunti juba vanas Egiptuses ja Kreekas, Põhja-Ameerika indiaanlaste juures, Aasia ja Euroopa maades.

Kuputeraapiat soovitas ka Hippokrates. Vanasti tunti klaasist kuppe, millesse vaakum tekitati õhu kuumutamise teel, näiteks lahtise leegi abil. Tänapäevased kupud on aga silikoonist või kummist ja nende kasutamine on väga lihtne ning ohutu. Lahtist leeki enam tarvis ei ole. Kupud on aja jooksul küll uuema ilme saanud, kuid filosoofia ja kasutegurid on jäänud samaks. 

Kupumassaaž võib tuua sulle kasu väga mitmel moel 

1. Kupud aitavad leevenda valu. Kuputeraapia lõdvestab pinges lihaseid ja kudesid. Nii väheneb lihaste jäikus, taastub lihaste normaalpikkus. Sportlased kasutavad kuputeraapiat salarelvana tervise parandamiseks ja paremate tulemuste saamiseks võistlustel.

Kupud parandavad kõõluste, sidemete, nahaaluse sidekoe elastsust. Kupud on head abimehed liigesevalu, õlavöötme- ja seljavalude vastu, samuti vigastustest paranemiseks.

2. Kupumassaaž toob lõdvestuse seisundi, rahustab närvisüsteemi, aitab unetuse puhul. See on mõnevõrra sarnane akupunktuuriga ja vähendab stressi, ärevust ja depressiooni. Leevendab ka kroonilist väsimust ja üleminekuea vaevusi. Peale massaaži võivad vabaneda ka emotsioonid, näiteks naer ja nutt.

3. Kupumassaaž parandab naha tervist: vähendab nahaprobleeme, tõstab naha toonust, puhastab poore. Massaaž kiirendab vere- ja lümfiringet. Seega paraneb ka energia ringlus kehas. Nahaaluskoes vähenevad tihenenud alad. Vähenevad venitusarmid, ka vanad armid. Paraneb kudede ainevahetus, nii et neisse jõuavad veri ja toitained.

4. Kupumassaaž tugevdab immuunsüsteemi. Kuputeraapia on väga hea vahend kopsuhaiguste ravis. Kupud üllatavad, heas mõttes, inimesi, kes vaevlevad köha, külmetushaiguste, astma, bronhiidi, kopsupõletiku, allergiate, palaviku ja paljude muude probleemide küüsis.

5. Kupumassaaž aitab eemaldada kehast toksiine. Paraneb siseorganite töö ja ainevahetus, väheneb tselluliit ja kõhurasv.

Seedimisprobleemide korral on kupud vägagi tänuväärt abimehed. Kehakaalu normaliseerimisele aitab kaasa ka teraapiaga kaasnev stressi vähenemine. Jääkainetest ja liigsest rasvast vabanemine toob kaasa energilisema ja kergema enesetunde.

Kuidas see tõhus nahahooldus ja ümbermõõdu vähenemine ikkagi toimub?

Kupumassaaži tegemisel kasutatakse massaažikreemi või õli. Õlitatud nahal libiseb kupp kergesti, samuti saab nahk hooldatud. Kupp töötab vaakumteraapia põhimõttel. Kehale asetatuna tekitab kupp vaakumi, tõmmates endasse pehmeid kudesid, nahka ja lihaseid.

Kuputeraapiat tehakse lähtuvalt kliendi vajadustest, keskendudes konkreetsetele piirkondadele. Erinevate kehapiirkondade jaoks on ka erineva suurusega kupud.

Mida sa tunned kupumassaaži ajal? Sageli tunned kehale pandud kupu kohas pinget, kuid see tunne on ka lõõgastav  ja rahustav. Nahk muutub soojaks, pinges lihased lõdvestuvad.

Kupud on erineva suurusega, neid võib kehal liigutada või jätta probleemsesse kohta mõneks ajaks paigale. Selg on põhiline koht kupumassaaži tegemiseks, aga seda teraapiat võib kasutada kogu kehal. Kõhult, puusadelt ja reitelt kaob liigne rasv ja tselluliit. Kupumassaaž on kasulik isegi näole.

Üllatusega võid märgata, et kuputeraapia võib põhjustada naha muutumist mõnes kohas ajutiselt punaseks, siniseks või lillaks. Seda eriti vigastuste või energeetiliste blokeeringutega alal. Värvuse muutus võib kesta paarist päevast paari nädalani, kuid tavaliselt ei kaasne sellega valu. Kui nahk on taastunud, võib protseduuri korrata, kuni probleem organismis on leidnud lahenduse ja organismi seisund paranenud. Naha värvumine näitabki, et selles kohas on kehas lahendust vajav probleem.

Esimesel korral võib teraapiat teha vähema intensiivsusega, et näha, kuidas organism reageerib. Parima tulemuse saavutamiseks on hea teha kupumassaaži kuurina. Profülaktilisel eesmärgil sobib üks seanss nädalas.

Kupumassaaž on tervendusmeetod,  millega ennast ka kodus aidata saab. Loomulikult joo pärast massaaži rohkelt vett, söö ainult kergelt ja luba endale puhkust.

On aga ka vastunäidustusi.  Ära kasuta kuppe järgnevatel juhtudel!

Vähk ja kõik kasvajad. Palavik. Rasked südame-veresoonkonna haigused. Rasked neeru-, maksa- ja kopsuhaigused. Põletikulised haigused. Nakkushaigused. Kunstliigesed. Vere hüübimishäired. Veenilaiendid ja põletikud. Lahtised haavad, verejooks. Üldine kurnatus. Kilpnäärmehaigused. Erinevad nahaprobleemid, psoriaas jt. Allergialööve, nahast kõrgemad sünnimärgid, verevalumid. Kui operatsioonist on möödas vähem kui 1 kuu. Rasedus.

Said sa julgustust kupumassaaži proovimiseks?