Hea tuju päev: matkad Pakri poolsaarel

Läheme longime veel põhjarannikul ringi ja ahmime endasse Eestimaa ilu. Vaatame alla tuletornist ja meenutame Eesti sajakroonist rahatähte, unistame Pakri saartele minekust, avastame kiviparadiisi ja viskame matkatossud jalast Kloogaranna rannas.

Küll on hea hommikul üheskoos kokata, omakasvatatud värsketest aedviljadest salatit kokku segada ja omatehtud moosi hommikupudru peale panna. Eriti kui moosi on teinud ja juurikad kasvatanud keegi teine. No küll on hea! Mõnikord ma ei olegi nii väga omaette-olija. Koos saab rohkem nalja ja paremini süüa, see on selge. Tegime õhtuks ka juba toidu valmis, et tulles oleks kohe mugav võtta. Ja siis jälle rannikut avastama.

Ranniku matkarada viib Portugalist Tallinna

Lohusalu ja Laulasmaa kandis on ka Läänemere rannikul kulgeva Ranniku matkaraja (Baltic Coastal Hiking) üks lõik. Ranniku matkaraja pikkus olevat 1419 km ja selle läbimine võtvat aega 70-72 päeva. Matkarada algab Portugalist, jõuab Tallinnasse välja ja läbib loomulikult ka Läti ja Leedu. Kuulge, mul on praegu üks mõte…

Aga hea küll, ühtlasi on selle matkaraja kõrgeimaid punkte Pakri tuletorn koos Pakri pangaga, mille ma ka alustuseks ära nägin.  Keila jõe juga, mis juba eile nähtud sai, asub samuti Ranniku matkarajal.

Kui selliseid märke näed, nagu sellel kivil, siis on teada, et oled Ranniku matkarajal ehk teel E9. See tee pidavat ka Saksamaal olema üks kaunimaid rannikuteid.

Pakri tuletornist on näha Väike-Pakri ja Suur-Pakri saared

Ranniku matkarada keerleb ka ümber Pakri poolsaare. Oi, seal oli jälle ilus vaade. Tuletornis oli üllatavalt mugavate astmetega trepp, igaüks saab hakkama. Ja tuletornist alla tulles sai jäätist osta. Ei jää üldse Itaaliast maha. Rühi üles-alla ja pärast saad jäätise.

Ja siis pangale jalutama.

Kui üle serva alla vaadata ei taha, siis vaata jalgade ette ja leiad veelgi imelisema maailma.

Tuletornist mõni samm edasi avastasime trepi, mis viis kiviparadiisi.

Need Pakri saared… Kuidas ma nüüd sinna saaks? Keegi teab?

Pakri ehk Pakepordi pank oli ka Eesti sajakroonisel

Põhja-Eesti paekaldal kõrgub Pakri ehk Pakepordi pank, mille pilt oli ka Eesti oma raha, sajakroonise rahatähe peal. Kes mäletab veel seda aega?

Kloogaranna rand on väga mõnus peesitamise koht

Rand nagu rand ikka. Meri ja liiv. Palju sooja merd, palju puhast liiva, männimets ja palju ruumi. Aaah, minge edasi, ma jään siia…

Mina ei olnud sealkandis, põhjapoolsel rannikul üldse varem käinud, mis on üsna uskumatu, arvestades kui kaua ma juba sellel väikesel maalapil elanud olen. Ilma sõprade abita ma poleks aga elusees selle peale tulnudki, et Tallinna lähedal midagi vaadata võiks olla. Igal juhul olid minu jaoks väga tegusad puhkepäevad, sõbrad on veel armsamad kui enne, ja ma vaatan praegu kaardilt, mida kõike veel Läänemere rannikul avastada võiks. Noh, mida te arvate väikesest 70-72 päevasest äraolekust?

Lugu algas siin: Hea tuju päev: matkad Lohusalu ja Laulasmaa kandis

Kõikide Eestimaa matkaradade blogilugude lingid leiad nüüd siit: Eestimaa matkarajad, kokkuvõte