Elujõud ja hea uni Tiibeti bLA massaažist

Kohe tuleb juttu sellest, miks ma bLA massaažist vaimustuses olen ja mida see endast kujutab. Uurin, kuhu võivad kaduda elujõud ja huumorisoon, kas pasun mahub käekotti ja kas melatoniini tabletid on ikka kõige parem abi unetuse vastu.

Tiibeti traditsiooniline meditsiin nimetab meie elujõu energiat, chi´d, “elumahla”  bLA energiaks. See on puhas, ülipeen ja kaitsev energia, mis on seotud nende viie põhilise elemendiga, millest koosneb kogu elu. bLA energia hoiab meid tervetena ja elurõõmsalt toimetamas.

Hädad algavad siis, kui elujõud minema voolab

Elujõud tavaliselt ise minema voolata ei taha, võib aga küll kaduda haiguste tagajärjel ja seda võidakse ka püüda minema ehmatada, šokeerida, traumeerida või ka sisse vehkida. See ei ole üldse hea tunne.

Ühesõnaga, oma energeetika eest tuleb hästi hoolitseda, et see omapead ei jääks ja seiklema ei läheks. Seega pole üldse hea mõte teha nii, nagu ma mõnikord olen teinud, et olen sättinud iseenda soovid ja plaanid kenasti võõraste suurte arvamuste ja nõudmiste taha varju. Ja üllatunud siis, et kogu see suur rassimine, rügamine ja tõsine olemine on viinud niikaugele, et asjad iseenesest viltu on kippunud minema ja serotoniini ja dopamiini tase põmaki! nullis maandunud. Kuidas saakski teisiti olla, kui mu tähelepanu ja energia on kusagil mujal kui minu enda teenistuses.

Stressist on kerged tekkima unehäired, millest ma juba ka kirjutasin. Kui une kvaliteet on halb, mis heaolu tundest siis üldse rääkida saab, eks. Õudusunenäod, liiga suur soov magada või liiga vähe und, need kuuluvad ka unehäirete alla. Pingete ja stressi tõttu hakkab kannatama immuunsus.

Ja kui keegi näiteks ootamatult midagi käratab, just sel ajal kui sina vaikselt omaette mõtiskled, ja sa sellest hirmsasti ehmatad (ja karjatad, hahaa), on see samuti kindel bLA kaotsimineku tunnus.

Mulle tundub, et elujõud, enesehinnang ja huumorisoon käivad käsikäes

ja kui neile tähelepanu ei pööra, nagu ma just kirjeldasin, astuvad kõik ühte sammu ja uksest välja. Tuleb hoopis maaler ja värvib elu kõik ühtlaselt lahjat halli tooni. Keha ilma eluväeta võib võrrelda geneetiliselt äramuundatud lilledega – ilma lõhna ja värvita ning kipuvad mürgised olema.

Sellise üksluise eluga ma millalgi end harjutada püüdsingi ja juba peaaegu et harjusingi ära. Jäitegi uskuma? Vale puha! Tegelikult ostsin alustuseks pisikese pasuna, et mõnesse toksilisse olukorda vähekese värskuse toomiseks, teiste ja iseendagi ergutamiseks pasunat puhuda. Jah, on selliseid väikseid pasunaid, mis mahuvad käekotti, soovitan. Ja mõnikord lihtsalt on vaja pisut valjemat häält kui mantra lugemine.

Lisaks ma astusin ise ka mõnest uksest välja ja hakkasin ka uurima…

Kas kaduma läinud energiat saab tagasi meelitada?

Muidugi olen reisides, reisikirju kirjutades ja tagasisidet saades (äitäh, et mu blogi loete!) suure portsu lisaenergiat saanud. Aga lisaks leidsin väga õigel ajal ka Tiibetist pärineva bLA massaaži, millest nüüd vaimustuses olen.

Räägin kohe lähemalt mis see on ja ehk päästan kellegi googeldamisest.

Tiibeti meedikute ja astroloogide jõupingutused hea tervise hoidmiseks

Tiibeti traditsiooniline meditsiin ja astroloogia arenesid käsikäes, jagades omavahel sõbralikult kogemusi. bLA massaaž ongi nende ühiste teadmiste ja kogemuste tulemus. Tiibeti meedikud on sajandeid pingutanud, et meie energeetilist ja füüsilist keha taastada ja noorendada. (Ja miks küll on püütud seda pingutust nii väga nullida, eks?)

bLA energia on iga päev erinevas kehapunktis, tehes kehas täisringi ühe kuutsükli jooksul. Tiibeti kalendri (ja mitte selle tavalise kalendri, mis köögiseinal ripub) järgi saab uurida, mitmes kuukalendri päev parajasti on ja millises punktis bLA energia seega asub. Selles kehapiirkonnas ei tohiks sellel päeval teha näiteks operatsioone. Tiibeti arst vähemalt kontrollib niisugused asjad alati üle.

Üks korralik magamanurrumise tehnika

bLA energia tagasimeelitamiseks ongi välja töötatud protseduur, mis on lõõgastav ja võib öelda, et parajalt maagiline. Minule tundus seda energeetilist massaaži saades ja ka ise seda tehes, nagu lauldaks unelaulu. Kassid-joogameistrid valdavad magamanurrumise-tehnikaid muidugi juba sünnipäraselt. Kassiomanikud ja -mitteomanikud peavad aga oma hääleaparaati alles häälde seadma. Asi on selles, et loitsitakse häälikuid, mida võib teha ka mõttes, kui keegi peaks arvama, et helid on tema jaoks liiast.

Kuidas ma jutuga jälle karvikuteni jõudsin, seda ma küsin praegu endalt ise ka.

(Selline nurrumeister istus ühel päeval mõtlikult potilille närides mu oma külmkapi otsas. Päriselt. Ja nurrus magama. See ja teisedki fotod on lisatud teraapilisel ja illustreerival eesmärgil.)

Massaažiseansist edasi rääkides – tundsin pärast seda veel mõnda aega kergust ja rõõmu. Mis minu jaoks on veel väga oluline, et Une-Matist on saanud mulle palju parem sõber ilma melatoniini tablettideta.

Ega Tiibet Eestist kuigi kaugel olegi

Tiibeti meditsiinis õpetatakse, et mõistlik on iseenda eluviisi, käitumise ja toitumise kaudu hoida ennast tervena ja nii juhtida kogu oma elu. Kui sellest hoolimata mõni murekoht esile kerkib, rakendatakse praktilisi ja hästi valitud meetodeid.

Seetõttu ma tiibetlaste iidseid teadmisi austangi, et need tõepoolest töötavad tervise heaks, on loomulikud ja arusaadavad. Ega erine palju vanade eestlaste teadmistest loitsude, taimeravi, mitmesuguste kehaprotseduuride ja kõige muu põneva kohta.

Mida ma mantratest ja mantraravist teada sain, kirjutasin ka.

Ja siin veel bLA massaažist.

Soovin kõigile väekat ja õnnelikku aega!