Kuidas reisida ainult käsipagasiga – 13 asja, mis jätta koju

adorable-animal

Reisil tahetakse olla vaba ja kogeda võimalikult palju uut. Üheks hea enesetunde röövliks võivad aga saada rasked kohvrid, mida vedades tuleb kulutada liigset energiat, jõudu ja aega. Et reisida ainult käsipagasiga, peab kindlasti üle vaatama, ega midagi armsat, kuid reisil ebavajalikku kotti pole pistetud. Oma lemmikasju on küll suur tahtmine kaasa vedada, aga kas neid reisil tõesti ka vaja on? 

Mõtle hoolega järele ja jäta koju asjad, mida sul võib-olla vaja läheb ja võta kaasa ainult need, mida kindlasti kasutad.

Siit võid vaadata, kuidas Simoni kass kohvrit pakkida aitab. Simon läheb reisile üsna hapu näoga!

naine kohvriga
Seiklused alaku! Foto: Pexels

Kui tahad aga mõnusalt ja kergelt reisida, siis jäta parem koju:  

 1. Raske kohver. Võta võimalikult kerge kohver või seljakott. Kui pagasi maht on nagunii piiratud, mis mõte siis raskel kotil on?
 2. Sul on vaja ainult ühte koduvõtit.  Jäta ülejäänud võtmekimp koju. Muidugi, kui jätsid auto Riia lennujaama parklasse, võta autovõti ka kaasa.
 3. Mitu paari jalanõusid sul vaja on? Vali universaalsed, mis sobivad iga ilmaga. Märksõna on mugavus. Kerged rannaplätud või väga õhukesed kingad kuluvad samuti ära.
 4. Liiga palju riideid.

  Kaasa tasub võtta ainult sissekantud riided, mis kuivavad kiiresti ja ei kortsu. Riideid saab pesta või kasutada pesumaja teenust. Reisilt ostetud riidedki tekitavad hiljem sooje mäletusi. Nädalaks 7 särki pole kindlasti vaja. Tutvu ka sihtkoha ilmateatega.

 5. Kui vähegi suudad, jäta ehted koju. Või kanna ainult neid, ilma milleta sa tõesti elada ei saa. Kindlasti luba hinnalistel asjadel turvaliselt koju jääda. Kui soetad endale võõrsilt mälestuseks mõne uue ehte, siis saad selle kohe külge riputada.
 6. Kas sul on vaja juuksekoolutajat, -sirgendajat või fööni? Kas lähed päikest, merd, vihma, tuult või mida iganes nautima või muretsema?
 7. Kas on vaja näiteks küünelakieemaldajat või kõiki jumestustarbeid? Kui selgub, et on, siis saad neid ka kohapeal kindlasti osta.
 8. Maniküürkäärid, noad, metallist küüneviil ja muud teravad metallist asjad. Lennujaama turvakontroll võib need konfiskeerida.
 9. Lemmiknõud. Hea mõte on hankida kõik ühes lusikas-nuga-kahvel ehk luhvel. Ja kui väga soovid, siis mõned ühekordsed kerged nõud. Viimaseid saab tavaliselt kohapealt kergesti osta.
 10. Hulk tehnikavidinaid ja laadijaid. Tee valik.
 11. Koduloomad. Armastavad turvaliselt koju jääda. Vajaduse korral uuri kindlasti täpselt kõiki loomadega reisimise nõudeid.
 12. Kui tahad võtta kaasa palju raamatuid, võta üks, mida sa kindlasti loed ja mis on kerge (ning millest võid reisi lõpus loobuda). Või e-raamatud. Tõenäoliselt ei jää sul lugemiseks eriti aega.
 13. Reisijuhtidest (Lonely Planet on parimaid) võta kaasa ainult see osa, mis käib paikade kohta, mida kavatsed külastada (tee koopiad või võta kaasa lehed). Minul on tavaliselt kaasas ka üks lauakalendri leht (märkustega lennuaegade ja öömajade kohta). Kõike võib muidugi leida internetist. Mina lihtsalt armastan raamatuid.
kosmeetika
Kosmeetika jaoks ära eraldi kohvrit paki… kui võimalik. Foto: Pexels

Siin on inspiratsiooniks kirjas 11 asja, mida ainult käsipagasiga reisides kaasa tasub võtta.

Kui hotell on lennujaama lähedal, võid kerge reisikotiga sinna lihtsalt jalutada, ilma et peaksid taksole kulutama või kohvreid bussi tirima. Teel võid sisse põigata kohvikusse.

Kui keegi teine sinu reisivaimustust ei jaga, loe üksi reisimise plussidest ja miinustest.

Millised on kõige ebavajalikumad asjad, mida oled reisile kaasa võtnud, aga pole kasutanud?

Millised on kõige veidramad asjad,  mida oled reisil ka kasutanud?

Pane need e-kirja, et saaksin teha loo ka teistele lugemiseks!

Tunnuspilt: Pexels.