Sõnadega saab maalida sellele lõuendile, mis kujutab elu. Millised toonid domineerivad sinu elupildil? Elurõõm tekib elupildile hoolikalt valitud sõnadega!
Sõnad on osalised inimaju keemialaboratooriumis ja paljus muuski. Kõik, mida sa ütled või mõtled, jätab sinu tajutavasse reaalsusesse sügavama jälje kui arvatagi oskad. Sõnad ja mõtted on samasugune energia nagu tuul generaatori tiibades. Millist energiat sina enda jaoks toodad? Ega sa unusta ka nalja, naeru ja huumorit?
Elurõõm sünnib headest sõnadest
Hirmul ja ärevusel põhinevate sõnade kasutamine juhatab stressihormoonide marssi kehas. See omakorda lülitab aju loogiliselt, rahulikult ja loominguliselt tegevuselt võitlusseisundisse, et toime tulla nii emotsionaalse kui füüsilise stressiga. Nii kinnistuvad kahtluste ja mure energia. Kas ma jään ellu? Ei tea, ega vist….
Optimistlike sõnade kasutamine mõjutab aju aga näitama sulle headust iseendas ja ümbritsevates, kutsudes ellu kerguse, usalduse ja rõõmu. Kõik keharakud kikitavad oma rakukõrvu, saades sõbralikest helidest tervendatud ja uuendatud. Tunnustavad sõnad on sillaks inimeste vahel ja jõudu andvate sõnadega kaasnev energia viib probleemilahendusteni. Loomulikult, ma suudan ja oskan!
Lihtne harjutus, mis võib muuta su elu
Proovi näiteks ühe nädala jooksul tähele panna või märkmikku kirjutada, millistest sõnadest sinu laused koosnevad. Peatu, kui märkad, et kasutasid negatiivse varjundiga sõnu. Ärka igal hommikul teadlikult, et luua iseenda ja teiste jaoks kaunis päev. Mängi oma lausega nagu žonglöör pallidega. Muuda sõnu ja lause tähendus muutub. Ettevaatust, võid leida sellest ootamatu inspiratsiooni!
Näiteks kuuled end ütlemas: “Nemad sunnivad mind sellises olukorras virelema ja noh, ega mina ju midagi muuta ei saa.“ Proovi vahelduseks sellist varianti: „Ma tunnustan ennast ja nüüd on mul võimalus leida sellest olukorrast parim väljapääs.“ (Seejärel tuleb kasuks väike mõttepaus, et parimat väljapääsu tervitada.)
Näiteks sõnade jada: „Minu elu on teiste süü läbi nii raske ja mina ei saavuta kunagi midagi,“ võib kõlada hoopis nii: „Kuigi see on mulle paras pähkel, leian ma siiski võimaluse välja uurida, mida ma üldse saavutada tahan.“
Selle harjutusega võid omandada uue sõnaseadmise oskuse, mida nädala lõpuks juba naudid ja miks mitte ka – jätkad. Pane tähele, kuidas kõige ahistavam olukord ja raskeim aeg võib muutuda inspireerivaks kogemuseks, mis innustab sind leidma vahvaid sõnu ja iseenda tugevust.
Muutes järjekindlalt pessimistlikud sõnad optimistlikeks, võid üllatuda, kuidas sujuvalt muutub kogu su elu.
Milliseid ägedaid sõnu oled sina kasutanud, et muuta võimatu võimalikuks?