Eestimaa matkarajad: talvine päev Valgesoos

Käisin looduses vaatamas, kas päike on tõesti oma “pesast” üles ärganud. Kohe näete pilte ja kuulete sellest, milline talvine Valgesoo välja näeb.

Pööripäev oli mõni päev tagasi ära ja enam-vähem tänasest hakkavadki päevad pikemaks muutuma ja valgust juurde tulema. Juhhõissa! Mida teie arvate, millal peaks uue saabumist märkama ja tähistama?

Talvine päev rabamändide vahel

Valgesoos oli peale minu viimast külaskäiku mõndagi toimunud. Näiteks oli pandud uus laudtee! Mul ei olnud infot, kas uus tee pannakse, aga pandigi ja on nüüd mõnevõrra kõrgem kui eelmine. Et keegi teelt laugaste vahele putku ei paneks. Või ma ei tea tegelikult, millepärast see kõrgem on. Igal juhul olid väga paljud kahe- ja neljajalgsed sellest teest teada saanud. Nii suuremahulisi ekskurssioone ma pole Valgesoos kunagi varem näinud. Nii, vahvad ekskursandid, paremat kätt näete väikest rabamändi. Nüüd vaadake vasakule, ja näete väikest rabamändi.

Ma teen nalja muidugi, kes aru ei saanud. Giide ei olnud, kõik said ise hakkama ja püsisid kenasti hanereas. Peale minu ja matkasellist sõbra. Närv ei pidanud vastu ja ronisime laugastesse omaette olema. Ärge teie järele tehke.

Salarada.

Minge ikka omadega rappa!

Valgesoo on mu lemmikraba, pole midagi parata. Isegi siis, kui siin on rahvast murdu nagu lennujaamas ja ükski lind ei lenda ega püüa oma häälega konkurentsis püsida. Vahva, et inimesed võtavad vaevaks vaatamata miinuskraadidele loodusesse minna. Vahva on rõõmsaid nägusid näha, nagu oleks äsja avastatud mingi äärmiselt põnev saladus. Aga nii ongi. Ma olin ise ka ära unustanud, kui mõnus on Valgesoos olla.

Rabad ja sood puhastavad vana raskuse ära ja tagasi koju jõuad juba tundega, et oli see vast üks hea päev.

Talvine päikeseloojang

Päike oli tegelikult hommikust peale seda nägu, et kohe-kohe hakkab loojuma. Kui loojumise aeg aga päriselt kätte jõudis, siis see üllatas rõõmsa värvivalikuga.

Vaatetornis oli väga hea natuke nägu päevitada.

Olge ikka terved ja karastatud, minge omadega rappa ja tundke talvest rõõmu, see on üks kindel asi, mis Eestimaal kuude viisi otsa ei lõpe!

Milline oli Valgesoo suvel, seda võid lugeda siit: Eestimaa matkarajad: Valgesoo

Milline oli Valgesoo siis, kui seal laudteed ei olnud, siit: Eestimaa matkarajad: mis Valgesoos juhtunud on?

Kõikide Eestimaa matkaradade blogilugude lingid leiad nüüd siit: Eestimaa matkarajad, kokkuvõte