Tänases loos võite minuga kaasa tulla kontserdile Draakoni koobastesse. Samuti merereisile, vaatama kuidas Mallorca rannik mere poolt vaadatuna välja näeb.
Alcudia lahel
Ühel päeval läksime merereisile, et jalgadele pisutki puhkust anda. Reis toimus piki rannikut Alcudia lahel. Baleaari saared ise asuvad Baleaari meres, mis on osa Vahemerest, mis omakorda on mu lemmikmeri. Laevalt sai laskuda läbipaistvasse, sooja, soolasesse, türkiissinisesse merre ujuma. Külli arvas, et see on kogu reisi parim ujumiselamus, mina tunnen end kalade ja inimeste parvede keskel ebamugavalt, aga võtsin end lõpuks siiski kokku. Tegelikult, oli küll parim. Ei mingeid vetikaid ega kive. Enam ei mäletagi ka seda õudu, et jalataldade ja merepõhja vahel on nii palju vaba ruumi.
Rannikuvaated taevatriipudega.
Ja koopavaated.
Taevavaated.
Mallorca on tuntud väikeste randade poolest, kuhu pääseb sageli ligi ainult paadiga. Kui on auto, siis saab mõnedesse ka parkimisplatsilt edasi mitu tundi mööda kaljusid matkates.
Tänu laevasõidule said jalad küll puhkust, aga õhtul kihutasime taas Alcudiasse õhtust sööma.
Draakoni koopas vihma eest varjul
Coves Del Drach asuvad Porto Cristo linnas, Mallorca idarannikul. Draakoni koopad on 1200 meetrit pikad ja ulatuvad 25 meetri sügavusele. Martel järv olevat üks suurimatest maa-alustest järvedest.
Kohale jõudmiseks võib sõita bussiga Porto Cristosse, aga võib ka minna ekskursiooniga, nii nagu meie tegime. Paduvihmas ei hakanud meil teistsugune logistika toimima. Saime aga teada, miks Mallorca taimed nii rohelised ja lokkavad on. Kui vihma sadas, siis oli ees vihmasein ja tänavatel ulatus vesi kohati pahkluudeni.
Drach tähendab draakonit ja loomulikult, mis muu tõmbaks turiste paremini ligi kui väike draakonilegend. Vanasti olla ju kõik koopad puupüsti draakoneid ja varandusi täis. Piraatide peidetud aare olevat siiani kusagil salajases paigas peidus!
Draakoni koobastikus on palju trepiastmeid ja koridore, 4 suuremat koobast ja 6 järve. Kõige suurem neist on Marteli järv. Koobastes on püsiv temperatuur 18-20 kraadi, mis on päris soe. Väga mõnus vihma eest varjul olla. Koopad olevat merega ühenduses ja seega järvevesi soolane. Koopad on loomulikult suur turistiatraktsioon, nii et voolad mööda koridore koos ülejäänud 500 turistiga, kes samuti tahavad kõigi stalaktiitide ja –miitidega selfisid teha.
Klassikalise muusika kontsert maa-alusel järvel
Maa-alusel Marteli järvel, imepäraselt valgustatud ja looduse kunstiteostega kaunistatud koopas toimus klassikalise muusika kontsert! Ma ei osanud oodata, et tegemist on live kontserdiga. Aeglaselt libises järveveel muusikute kvartetiga ja valgustusega paat. Vaikne hingestatud muusika, peegelsile veepind, kaunis valgus looduse meistriteoseid nähtavale toomas. Helide ja värvide mäng ning müstiline tunne jääb mind veel kindlasti mõneks ajaks saatma. Kontserti häirida ja pildistada ei tohtinud, seega minge ise vaatama.
Siin sõidutatakse paadiga turiste.
Koobaste elektrivalgustuse disainis 1935.aastal Katalaani insener C.Buigas, kelle kavandatud on ka kuulsad Montjuïc purskkaevud Barcelonas.
Fotod kahjuks ruumilisust ja ilu nähtavale ei too. Ma arvan, et koobastes elav draakon oli sõbralik, sest enesetunne maa all oli üllatavalt hea.
Ma üllatusin, et väike turistidest punnis Mallorca saar pakub avastamist ilmselt nädalateks, kuudeks või isegi pikemaks ajaks. Ülimõnus oli ringi uidata, oleksin võinud end sinna elama unustada. Kahjuks jaa, ma ei tahtnud reisi planeerides seda turistisaarest uskuda, nii et järgmises loos tutvustan teile juba uusi kohti.
Reisikirja eelmised osad asuvad siin:
Treviso tiramisu. Alustan taas Itaaliast. 1. osa