Kas sa peaksid töölt ära tulema, et miljonäri elu elada? Mille poolest erinevad inimesed, kes ostavad oma teenitud raha eest Lamborghinisid neist, kes püüavad palgapäevani kuidagi välja vedada? Tänane lugu tutvustab minu mõtteid seoses ühe raamatuga, mis võib su vaatenurga uude suunda keerata ja traditsioonilise mõtteviisi viljelejatele paraja šoki tekitada. Aga kas sa just seda ei soovinudki?
Mis võiks veel põnevam olla kui teada saada, et oled eelnevad eluaastad tühja rabanud
Igaüks meist on oma elus just selles punktis, kuhu teda on toonud tehtud valikud. Võib arvata, et halvad otsused ei saa juhatada õnneliku elu juurde. Millised on tagajärjed, kui suhtled pahatahtlike inimestega? Aga sellistega, kes panustavad sinu ellu? Iga valik määrab edasist elu, kusjuures eriti tugevalt mõjutavad noores eas tehtud valikud ja otsused. Määrava tähtsusega on ka mõttemustrid ja sõnakasutus. Kas sa “ei saa mitte kunagi” või “muidugi uurid välja, kuidas see on võimalik”? Kui elu on hall ja rõõmutu, tuleks oma käitumine üle vaadata.
Kiirtee on elustiil, samuti nagu Aeglane tee ja Kõnnitee, kirjutab MJ DeMarco. Kiirtee elustiil eeldab pühendumist, teatud liiki uskumusi ja tegevusi. Kõige olulisemaks varaks Kiirteel on aeg, samuti rikastab elu teiste aitamine. Lisaks on arusaamad siin su enda omad, tegevused pead ise planeerima ja teostama, vastutuse võtma ja endale oma tegevusest aru andma. Keda huvitab?
Tavalisem on hoopis teistsugune elustiil, mis eitab valikuid, andes otsustusõiguse ülemusele, naabrile ja üldiselt “teistele”. See elustiil näeb ette loobumist unistustest ja isiklikust ajast ning seda propageerivad tavaliselt meile kõige lähedasemad inimesed. See on “tavaline turvaline” elu alla oma võimete ja vajaduste ning surmani töötamine teiste heaks. Lihtne ja tuttav?
Väga paljud elavad aga sellises stiilis, et kõike võib homsele mõtlemata kulutada. Pole vaja midagi säästa, planeerida ega ka juurde õppida. Sellise mõtteviisiga kaasnevale ebaõnnele vaatamata pole põhjust arvata, et ennast peaks kuidagi muutma hakkama, sest ühel päeval võib ju juhuslikult rikkaks saada. Tundub põnev?
Miljonäri elu ei kuku (tavaliselt) sülle ühe sündmusega,
näiteks nagu lotovõit, palgapäev, ettevõtte alustamise hetk, kinnisvara ost. Miljonäri elu loob pikk protsess, mitte üksik sündmus. Saladus on selles, et protsess eduni on tavaliselt vaevarikas, enamus inimesi aga vastupidi, armastavad mugavust. Parem on ju siiski just praegu telekanalit vahetada!
Raamat “Miljonäri Kiirtee” võib anda tõuke liikuma hakkamiseks, tuletades meelde, et ainult sina ise oled oma edu võti, niisamuti kui ka takistaja. Kõik on sinu enda vastutada ja su elu on just selline, milliseks sa ise selle lood. Ebaõnnestumised on suuna näitajad ja kursi muutjad teel õnnestumise suunas. “Miljonäri Kiirtee” võib panna sind arutlema, milliseid nihkeid pead tegema oma uskumuste süsteemis ja mida juurde õppima, et näha oma unistusi täitumas.
Kõigepealt aga peab olema otsus muutuda. Mis on sinu kirg, sinu Lamborghini, sinu suur unistus, mille nimel sa oled nõus pingutama? Hea uudis on, et otsuse muutuda võid sa teha hetkega, kasvõi kohe praegu.
Kas jõukus on üldse raha?
Ühiskond programmeerib meid pidevalt tõmbama jõukuse ja raha vahele võrdusmärki.
Stopp!
Peatu hetkeks ja mõtle järele, kas tunned rahast rõõmu, kui oled väga haige? Või sõpradega tülli läinud? Või sul pole, mille pärast hommikul üles ärgata?
Jõukus on tegelikult üks paras supp, mis koosneb sellistest komponentidest nagu head suhted, tervis ja elurõõm, kirg ja vabadus elada oma valitud elustiili, viies ellu isiklikke unistusi.
Kas see tõmbaks su loomingumootori tööle?
Kuidas mina mootorit olen käivitanud ja kas “Miljonäri Kiirtee” õpetab seda paremini tegema
Investeerimine võib aidata sul oma raha juurde kasvatada. Kui minul oleks rahakasvatus läinud minu plaani kohaselt, jooksin ilmselt praegu Bali saarel kookosevett või imetleksin ikka orhideesid Singapuri botaanikaaias. Ühesõnaga, logeleksin niisama tühja ja oleksin tõenäoliselt saanud päikesepõletuse. Et ma aga praegu, enne jaanipäeva, kapist villaseid sokke otsin, siis võid arvata, kuidas mul investeerimisega seni on läinud. Sellest raamatust võib saada teada, miks kõik viltu võib minna.
Ettevõtlus võib aidata sul kontrolli saavutada oma aja, raha ja elu üle. Ainult et kaustatäis kaunilt trükitud pabereid ehk äriplaan ja ettevõtlus ise on täiesti erinevad asjad. Olen kogenud, et ideid genereerides tegelikult ei teagi, milleni need viivad. Mina vähemalt küll ei teadnud. Klientidele/maailmale ei pruugi meeldida see, mida sa neile pakkuda tahad. Neile võib meeldida hoopis midagi nii lihtsat, mille peale alguses ei tulegi. Parim soovitus ettevõtlusega alustada soovijale ongi: lihtsalt alusta. Astu esimene samm ja hoia eesmärki kogu aeg silme ees.
MJ DeMarco arvab sama ja kirjutab idee ning teostuse kohta järgmist: “Teostamine on Lamborghini garaažist väljatoomine ja gaasipedaali põhja tallumine”. Olulised pole niivõrd ideed, kui see, et sa midagi neist ellu viid!
Samuti see, kellega koos sa ideed ellu viid
Meeskond, koostööpartnerid ja kaaslased üldse on üliolulised. Mis juhtub, kui sa usaldad kõiki kontrollimatult? Juhtub ilmselt nii nagu raamatu autoriga ja minuga. Jah, sellest ma ei taha rääkida.
Järgmine ühine arvamus: niipea kui lakkad õppimast, veered kiiresti kraavi. Kasuta õppimiseks seda aega, mis muidu kuluks teleri ekraani vahtides, tühja juttu veeretades, Googlega lõbutsedes või külmkapi ukse küljes rippudes.
Ma olen müünud oma asju, mille tõttu sain Malta reisile, hurraa. Aga mitte see pole infokillu mõte, vaid selgus, kui palju ebavajalikku ma olin kokku ostnud. Mõttetud vidinad hoiavad kinni energiat ja aega ning viimaks peab tegema kulutusi, et neist lahti saada. Kas olla tarbija või tootja? Ilma ebavajalike asjadeta on hoopis kergem elada – ja reisida.
Niisiis, kuidas suhtuda rahasse? On seda sinu jaoks piisavalt ja kas usud, et rahavoog sõltub sellest, kui palju väärtuslikku oled sa teinud teiste ja kogu maailma jaoks? Mida sa arvad sellest, et rahapuu vili on passiivne sissetulek?
(Siinkohal ma ei imesta väikese ajuplahvatuse üle…)
Kui palju aega võib endale lubada?
Loomulikult ma olen müünud ka oma aega. Sel ajal, kui ma seda teen, on põhiline asi, mida ma osta soovin, aeg ise. Kas ajal on aegumistähtaeg, kuidas väärtustada, pikendada ja lühendada oma aega ja kes aega varastab, sellest olen juba kirjutanudki.
Muidugi nõuab eesmärkideni jõudmine raha ja pingutust, aga endale tuleb lihtsalt aru anda, et kolleegid ei ole päriselt sinu pere ja teiste ettevõttes töötamine ei tee sind vabaks ega anna sulle kontrolli oma elu üle. Asi on hoopis vastupidi. Võib juhtuda, et tõelise pere jaoks enam aega ei jätku, sest oled selle ära müünud.
Kas elada iseenda põnevat elu või olla “turvaliselt tavaline” ja elada “nagu kõik teised”? Hmmm…
Kõigest sellest ja veel paljust muust edasi lugemiseks soovitan haarata omale kohvi kõrvale üks “Miljonäri Kiirtee” eksemplar, sättida end mugavalt istuma ja lasta MJ DeMarcol sõita üle oma arusaamade.