Kuidas praeguses infomüras ja eriarvamuste pöörises ellu jääda ja teada saada, mis mulle tegelikult ka kasu toob, mis aga hoopiski kahjustab? Üks väga lihtne viis on kasutusele võtta kehapendel. Riputan info siia üles, sest nagu ma oma kogemustest ülihästi tean – enamus õpitud asju oskab ülikiiresti ära ununeda. Õnneks on blogi mulle ka tagavaramälu ja ehk on veel kellelegi sellest meeldetuletusest kasu.
Vaata kehapendli kohta minu Youtube videot, aga teen siin uuesti ka lühikese kokkuvõtte.
Milleks kehapendel hea on?
Meie sisetunne teab tegelikult alati, mis on õige ja mis vale. Kahjuks pole sageli aga aega ega oskust seda tähele panna, sest üksteise võidu rähklemise tuhinas kipub iseenda kuulamine tahaplaanile jääma. Kehapendel aitabki meil iseendast paremini aru saada, kuulata rohkem oma keha ja südame tarkust. Süües toitu, mida keha tegelikult vajab ja tehes enda jaoks toetavaid otsuseid, hoiame ka immuunsüsteemi tugevana ja oleme õnnelikumad.
Milleks seda kasutada saab?
Seda lihtsat meetodit võib kasutada kõikjal. Toon mõned näited inspiratsiooniks.
- Toit, toidulisandid, vedelikud. See aine on mulle tervislik? See tekitab mulle terviseprobleeme? Tooršokolaad on minu tervisele hea? (Kiusatus see viimane küsimus siia panna oli liiga suur, hahaa.)
- Rõivad või majapidamistarbed. See riidekangas on minu kehale tervislik? See materjal on minu jaoks tervislik/kasulik? See toode on mulle kasutamiseks ohutu?
- Otsuste tegemine. Praegune/uus töökoht on minu jaoks tervislik/turvaline/hea? Aitab mul elus edasi jõuda? Kui ma lähen sellele üritusele (kuhu ma plaanin minna), on see minu elus edasiviiv? Sellel on minu jaoks head tagajärjed?
- Suhted. Inimene, kellele ma mõtlen, hoolib minust? Soovib see inimene mulle head? Käitub minu suhtes pahatahtlikult? See, mida mulle räägitakse, on tõde?
- Iseenda tundmaõppimine. Ma armastan ennast täielikult? Luban minevikul täielikult minna? Usaldan oma sisetunnet?
Kuidas kehapendel käivitada?
- Seisa sirgelt ja lõdvestu. Püüa ka oma mõtteid nii palju rahustada kui võimalik. Too tähelepanu ümbritsevalt saginalt iseendasse. Tee mõned sügavad hingetõmbed. Ühesõnaga, püüa rahuneda nii hästi kui oskad.
- Nüüd küsi oma kehalt: “palun näita mulle JAH vastus”. Jälgi sealjuures, kuidas su keha nüüd kaldub. Ette- või tahapoole või hoopiski küljele? Ja märka, et sa ei kukuks pikali! Võid seda JAH vastust lisaks veel kontrollida erinevate tõeste väidetega.
- Seejärel palu oma kehal näidata EI vastus. Jälgi, kuidas su keha nüüd liigub.
- Nii oledki saanud endalt Jah ja EI vastused ning võid praktiseerima asuda. Keskendu mõttes mingile toiduainele, olukorrale, suhtele, iseendale – ükskõik millele – ja lausu oma väide. Küsimus või väide peabki olema just nii lihtne, et sellele on võimalik vastata kas jah või ei. Lõdvestu ja luba oma kehal ning alateadvusel vastata. Mida rohkem harjutad, seda paremaks sõbraks iseendaga saad.
Soovin sulle oskust teha enda jaoks parimaid otsuseid!