Minule on reisimisel suureks abiks olnud teiste reisisellide kogemused ja seepärast püüan ka oma panust anda. Ehk leiab keegi siit mõne endale just hetkel vajaliku infokillu. Bussiliiklusest juba kirjutasin, nüüd panen kirja, mida reisikotti pakkida, et ülearu palju asju kaasa ei saaks ja mainin sedagi, kuidas praeguses pahupidi maailmas reisimisega lood on.
Mida kaasa võtta Küprose reisile?
Mugavad jalatsid ringi liikumiseks ja matkamiseks on minu arvates igal reisil kõige olulisemad. Kordan üle: mugavad jalatsid!
Ja kuna isegi detsembrikuus on Küprosel suvi, võiks kaasas olla õhukesed püksid või pikk seelik või mugavad dressid/retuusid. Ja tagavarasärk ning sokid.
Kerge jope, fliis või kampsun, sest õhtud ja hommikud on jahedad.
Rannaplätud on head ka siis kui toa põrand on jahe.
Detsembris kindlasti vihmakeep, sest sajud võivad olla päris korralikud. Seega võiksid ka jalatsid talveperioodil olla kas kiiresti kuivavad või vihmakindlad.
Mina armastan suuri õhukesi salle, mis on reisidel alati kaasas. Neid saab muidugi kohapeal ka enamasti juurde osta.
Nahahoolduseks kasutasin ainult oliiviõli, mida kulus ohtralt ka toidu valmistamisel.
Kohapeal juba päevaks matkale minnes kindlasti veepudel! Veele lisasin värskenduseks ka sidrunimahla. Matkale kaasa võiks võtta mõne piruka, banaani ja apelsini, sest praegusel ajal pole tõesti söögikohad väikestes asulates eriti lahti. Ja väga mõnus on looduskaunites paikades piknikku pidada!
Minu reisi ajal oli päevane õhutemperatuur Küprosel 20-25 soojakraadi, mägedes aga võis olla kõigest 17! Merevesi oli põhjamaa elaniku jaoks soe, isegi mõni kohalik julges ujuma minna.
Mida hetkel Küprosele reisimiseks tarvis teada on?
Kel reisiplaanid mõttes, see kindlasti juba teab, mis test tuleb teha Synlabis 72 tundi enne reisi. Arvestades labori personali väljanägemist, sain elamuse nagu ikka tulnukate maailma sattudes. Aga need tulnukad seal olid tõesti väga õrnad mu armsa ninaga, nii et suur tänu neile selle eest. Ja testi tulemuse sain ka negatiivse, mis PCR maailmas on hea tulemus. Võitsin justkui loteriil.
Ära tuli täita Cypros Flight Pass. Tundus küll lihtne, aga nägin seda täites siiski hulga vaeva. Sellele pidi lisama ka PCR testi tulemuse, mille ingliskeelse variandi sai alla laadida ja välja printida lehelt testi.me. Flight Passi ja testi tulemust küsiti lennujaamas näha, nii et hea lihtne kui need olid välja prinditud.
Reisimise kohta saab infot lehelt reisitargalt.vm.ee.
Maskid olid Küprosel kohustuslikud bussis, poodides jne.
Pisut pöörane maailm
Paari sammu kaugusel mürtsatab laine vastu suuri tumedaid rannakive. Õrnu pritsmeid jõuab isegi näole ja soe lõunatuul sasib juukseid. Detsembrikuine mererand näeb üksikuid uitajaid ja pisikese beežikarvalise koeraga jalutajat. Jahid on kai ääres paremaid aegu ootamas, silmapiiriga püüab kokku sulada ainult üks väga suur laev. Särav päike, soolane Vahemere vesi ja mereõhk Küprosel on tervendav. Nii seisabki inimene mere kaldal, vaatab lakkamatult mühisevat merd ja hingab sisse…
…omaenda süsihappegaasi…
…läbi tundmatu materjali, mis ühtlasi kaitseb nägu ka D-vitamiini eest.
Maailm on julgete päralt
Mul on ülihea meel, et ma taas ühe reisi, vaatamata kõikidele hirmudele, kaasa arvatud eelnev kujutluspilt, ette võtsin. Maailm on julgete päralt ja pisut teistmoodi pöörane kui meedia iga päev ette joonistab. Ainult siis, kui ise järele uurid, oma silmadega vaatad, oma kõrvadega kuulad ja oma jalataldadega tunnetad, näed, milline maailm tegelikult on.
Küprosel tekkis mul kohe kodune tunne. Seda aitasid luua sõbralikud inimesed, soe kliima, hingematvalt kaunid looduspildid ja värsked puuviljad. Mul on samuti ülihea meel, et Õie ei lubanud mu hirmudel päid väga kõrgele tõsta.
Ja mis kaalub lõpuks üle, kas hirm muutuste ees või võimalus detsembris suve kogeda?
Soovin avastamisrõõmu kõigile!
Reisikirja eelmised osad: