Tänane küsimus: kuidas vanadest asjadest vabanemine meid mõjutab?

naine köögis. Foto: Pexels

Tunned tüdimust ja ideenappust? Roniks lakke, pole aga tõuget esimese sammu astumiseks? Infouputus rõhub maatasa? See on suurepärane aeg värske energia kutsumiseks oma ellu. Ja vanadest asjadest vabanemiseks.

Tegelikult on uskumatu, kui palju hoiavad kasutult seisvad ja tolmu koguvad asjad kinni eluenergia vaba voolamist. Nipp on selles, et osa meie mõtteid ja tundeid tegeleb kogu aeg asjadega. Need jäävad ette ja tekitavad mälestusi.

Aeg on haarata prügikast

Alusta oma asjade korrastamist ja äraviskamist teemade kaupa. Mitte riiulite kaupa, et saaksid kola lihtsalt ühelt riiulilt teisele tõsta! Ega tubade kaupa, sest efekt on sama – muist vanadest asjadest leiavad lihtsalt tee teise ruumi.

Võta kõigepealt näiteks käsile oma kosmeetikasahtel. Vaata üle kõik küünelakid, värvid, pintslid, kreemid ja muu kraam ning viska ära kõik kuivanud ja kasutamiskõlbmatu. Viskagi kohe prügikasti, et sa hiljem ei tunneks kiusatust midagi uuesti välja otsida!

Seejärel võta näiteks riided. Hinda realistlikult, mis on jäänud suureks/väikeseks, on katkised, tekitavad valusaid mälestusi või mida sa pole 5-10 aastat kandnud. Riided võid viia näiteks H&M või Humana kogumiskastidesse, turvakodudesse või taas- ja  uuskasutuskeskustesse. Vanu käterätte, voodipesu ja muid tekstiile ootavad ka kodutute loomade varjupaigad. Ehk saad vastutasuks paitada mõnd õnnetut kassi (kui talle just uut kodu pakkuda ei taha)? Ka oma lemmikust üle jäänud toidu, kassiliiva ja muu võid viia loomade varjupaika.

Katkised jalanõud ei vii sind elus edasi. Minema! Nipsasjad, nipsasjad!?! Mõtle, milleks need… Hobidest, millega sa enam tegelema ei hakka, jäänud vahendid. Mänguasjad, millega enam keegi ei mängi. Raamatud, mida enam ei loe. Keegi võib neist aga just puudust tunda.

Keskkonnas osta.ee võid proovida asju müüa. Nii leidis minu toalillgi endale uue õnneliku omaniku. Olen ise saanud sealt raamatuid, mida mujal ei müüda. Tänuväärt kaardirakendus on kuhuviia.ee, mis aitab leida konteinereid, taarapunkte, jäätmejaamu, uus- ja taaskasutuskeskusi sinu piirkonnas. Uus- ja taaskasutuskeskused saadavad isegi kaubiku vana mööbli ja muude suuremate asjade järele.

Heida pilk nõude kappi. Näed mõraseid, kulunud, mõttetult seisvaid nõusid? Kui tahad endale kaaslast, varu nõusidki paarisarv. Näiteks kaks. Üksikud anna neile, kellel aga selliseidki vaja võib minna. Näiteks taaskasutuskeskuse kaudu.

Paberid ja pakendid saad viia paberikonteinerisse. Ma soovitaksin lahti saada ka igivanadest peeglitest. Ravimid vii apteeki või jäätmejaama. Vanade elektroonika- ja tehnikavidinate utiliseerimiseks pöördu samuti kuhuviia.ee poole.

Mis tuleb vanadest asjadest vabanenud ruumi?

Koristamise käigus tunneta kergust, mida vanadest asjadest loobumine sinus tekitab! Tõsi küll, alguses võib tekkida kahjutunne. See kestab aga ainult hetke ja asendub tõelise vabaduse, inspiratsiooni ja õnne tundega. Jah, mul oli küll kurb oma suurele toalillele hüvasti öelda. Nähes aga uue omaniku naeratust ja vaba ruumi, mis mu tuppa juurde tekkis – see tasus ennast ära!

Vanadest asjadest loobumine võib kaotada isegi liigse kehakaalu. Ellu tekib värske energia puhang ja sinu kehagi hakkab läbi viima uuenduskuuri. Ta ei pea enam kinni hoidma kõigist neist mälestustest… Ja edaspidi teata kõigile, kes tahavad sulle kingitusi teha, selgelt ja konkreetselt, mida sul täpselt vaja on. Ehk hoopis mõnd ägedat elamust või reisi – asjade asemel.

Uute asjade soetamisel kaalu, kui palju vaeva sa pärast nende utiliseerimiseks pead nägema.

mees jalgrattaga
Foto: Pixabay

Sama on üleliigse infoga, mida  endasse talletame, aga ei kasuta

Elame infouputuse ajastul ja seegi tuleb ju kusagile paigutada! Iga kord kui käid mõnel kursusel, loed uue raamatu, kuulad loengut, mõtle järele, kas leidsid enda jaoks midagi olulist. Võibolla on selles ainult üks tarkuseterake, mida üles nokkida. Võta see (päriselt ka) kasutusele ja ülejäänud info lase vabalt minna.

Kui aga mitte ühtegi uut infokildu ei leidnud, ehk on see märgiks, et niisugused raamatud, loengud… ja inimesed ei olegi enam sinu jaoks. Pole mõtet end kurnata mõtete ja emotsioonidega, mis sinu heaks ei tööta. See on nagu paneksid supipotti järjest juurikaid juurde, kuni viimaks ajab pada üle ääre, muist kõrbeb põhja ja ära süüa seda nagunii pärast keegi ei jõua. Infouputusega on täpselt sama.

“The more material we lose, the less we have. The less we have, the more we win.” (Anthony Liccione)

Tunnuspilt: Pexels.