Kuidas planeerida reisi ise ja lihtsalt

kuidas planeerida reisi ise ja lihtsalt

Kõigepealt ma julgustan. Pärast Indoneesiast saabumist on näiteks Euroopasse reisimine nagu teise tuppa minek. Väga lihtne, kui oled juba korra käinud. Õnneks ei hakanud ma aga ka Balil juurdlema mitme kogenuma  seljakotiränduri küsimuse üle: „Kas tõesti tulid esimest korda üksi reisile ja just Indoneesiasse? Jaa… kuidas siis tundub?” Olin selleks ajaks avastanud, et Balil on üksi väga hea ja turvaline olla. Ma mitte ainult reisisin üksi, vaid ka otsustasin planeerida reisi ise. Või siis, peaaegu. Kuigi teistele soovitaksin üksi-reisimise-hobiga algust teha siiski Euroopa kandis.

Reisikorraldaja võid olla iseendale, oma perele ja sõpruskonnale.  Üksi reisimise plussidest ja miinustest räägib eelnev lugu.

Erinevate maade ja vaatamisväärsuste kohta infot otsida, lennupileteid ja öömaju broneerida ning ajakava paika panna on minu arvates põnev. Reisifoorumeid lugedes tundub aga, et kõigi jaoks ei pruugi see tegevus nii närvekõditav olla. Siin on lühidalt kirjas, kuidas mina reisi planeerima ja seljakotti pakkima asun. See võib veel veel kellegi reisipisiku kasvama panna.

planeerida reisi - kaktused ja meri

1. Alustan otsingumootoritest lendude leidmiseks:

momondo.ee

azair.eu

skyscanner.net

Saab aimu, millised lennufirmad kõige odavamalt sihtkohta viivad, kas ja kus on ümberistumised jms. Otsingus tasub muuta ka lennu alguspunkti, valides näiteks Tallinn, Riia, Helsingi. Piletite hinnadki on erinevatel nädalapäevadel väga erinevad! Kasuks tuleb, kui on välja mõeldud vähemalt mõned sihtkohad, kuhu maandumine ei tundu liiga stressirohke.

2. Seejärel vaatan üle soodsad pakkumised lennufirmade kodulehtedel.

Näiteks odavlennufirmad  RyanairEasyJetVueling.

Aasiasse reisimiseks Qatar AirwaysTigerairJetstarAirAsia.

Skyscanneri lehel on ülevaatlikult toodud populaarsemad lennufirmad.

Kui oled liitunud lennufirmade uudiskirjalistidega, võid leida pakkumisi ka oma postkastist.

3. Soodsatel lennupiletitel ja reisipakkumistel saab silma peal hoida ka siin:

trip.ee/odavad-lennupiletid

Reisidiilid

Lastminute.ee

HolidayPirates

Reisitark Facebookʼi leht

Uurida võib ka viimase hetke pakkumisi turismifirmade kodulehtedel.

Odavate piletitega muidugi kaasneb mõningaid konkse. Näiteks võivad lennud minna sulle ebasobivatel kuupäevadel. Või on ümberistumiste aeg liiga lühike/pikk. Võib aga  leida ka ülihea võimaluse.

4. Lennupiletid olemas, asun majutust broneerima.

Minu lemmik on  Booking.com

Siin saab tutvuda öömajadega, asukohtadega ja isegi  läheduses asuvate vaatamisväärsustega. Võib ka booking.comʼst leitud hotelli kodulehelt järele uurida, on seal ehk veelgi soodsamaid pakkumisi.

Hostelworld

Agoda

Peab muidugi ütlema, et öömajade broneerimine tuleb kahele inimesele odavam kui ühele, sest toas on tavaliselt ju ikka vähemalt kaks magamiskohta. (Samuti on auto rentimine neljaliikmelisele seltskonnale kõige mugavam ja soodsam. Autot ma muidugi üksi rentima ei hakka. See on üksi reisimise miinuspool. Kõne alla tuleb aga jalgratta või rolleri rent.)

HotelsCombined võrdleb hindu erinevatel lehtedel.

Airbnb – kodumajutused.  Võid selle kaudu ka oma kodu välja rentida.

Couchsurfing on eriline sohvasurfajate kogukond. Tasub  järele proovida, aga kuulata tuleb kindlasti oma sisetunnet. Muljeid jagan siis, kui hangin rohkem kogemusi.

5. Reisikindlustuse koos reisitõrkekindlustusega

teen kohe peale piletite ostmist. Kes teab, millega maailm võib üllatada.

6. Reisin väga vähese pagasiga.

Lennufirmade kodulehtedelt saab uurida, kui palju pagasit võib kaasa võtta. Seljakotil on hea omadus, et seda võib üsna väikesemõõduliseks kokku suruda. Kohvrite puhul on aga mõõdud väga olulised.

Eelnevad postitused räägivad, mida kaasa võtta või mis jätta koju ainult käsipagasiga reisides.

Ise organiseeritud reis on eriti meeldejääv kogemus.

Kellel on paremaid nippe, tähelepanekuid ja soovitusi, on teretulnud neid jagama!

planeerida reisi - God Bless