Mis võib Sind masenduse haardest välja aidata: uus kevad!

lumikellukesed_talvise_masenduse_vastu

Kas sinagi oled mõned viimased sombused ja pimedad kuud olnud külaline masenduse maailmas? Soovin Sulle nüüd meelde tuletada, et Sa oma maagilised võimed üles leiaksid ja kevadise pööripäeva saabumiseks vääriliselt valmis oleksid.

Kuigi kevade etteasteni aastaaegade vaatemängus ongi jäänud ainult mõned päevad, jõuad siiski läbi mõelda ja tunnetada, millised soovid tahad universumi postkasti läkitada. Sest just sellistel väekatel päevadel võib loota, et universumi postiljon pöörab Sinu ja silmale nähtamatute jõudude vahelisele kirjavahetusele suuremat tähelepanu.

Ühel hetkel käib maailmas justkui salapärane nihe

Ja see nihe toob kaasa õhulise tunde uue aastaaja saabumisest. Ma ei tea kuidas Sinul, aga mina hakkasin selle aasta kevade hõngu tundma naistepäeva paiku. Ühel hommikul oli päike lihtsalt hoopis säravam kui tavaliselt, õhk hoopis värskem ja linnud sidistasid isegi vanad sammaldunud puud kurdiks.

Olen siin-seal juba kindlasti maininud, et mina miinuskraadide ja lume fänn ei ole. Mulle tõsiselt ei meeldi, kui pisarad mu silmadesse kinni jäätuvad. Villaseid sokke kogun värvide ja mustrite mitmekesisuse tõttu, varbad ise armastavad aga vabadust ja rannaplätusid.

lumised_taimed

Tänavusel soojavõitu talvel aga rõõmustasin selle üle, et talveunest ärgata jõudnud kevadlilled elasid mõned päevad möllanud “lumetormi” (mille käigus jõudsin isegi lund lükata) üle. Taimehakatiste elujõud on ikka üüratu! Avastasin enda jaoks viimaks ka jää ja lume ilu. Ja leppisin Taevataadiga niiviisi omamoodi ära.

lumehelbed_kuivanud_taimedel

Tegelikult sündiski see lugu soovist jagada Sinuga oma rõõmu, et sombuse aja põhjustatud masenduse surve hakkab järele andma. Ja et jagada ka kevadlillede pilte. Sõbrad on neist fotodest juba üledoosi saanud, sest: “kui kogu aeg ainult üht lille pildistada, muutub üksluiseks, eks”. Minu arvates muidugi annab iga õit mitme nurga alt pildistada ja seda lisaks veel nii hommikul kui ka õhtul.

Kevade kaubamärk: lumikelluke

Kui kevad oleks ettevõte, siis ma arvan, et tema logol oleks lumikelluke. Lumikelluke on kindlasti kevade kaubamärk ja taassündiva elu ning lootuse sümbol.

Lugesin kusagilt huvitavat fakti, et lumikelluke toodab soojust lume sulatamiseks enda ümbert. Oled märganud, et nende taimede ümber on lumes väike lohuke?

Üks legend jällegi räägib, et kui Aadam ja Eva Eedeni aiast kurja, külma ja lillevabasse maailma saadeti, võttis ingel mõned lumehelbed ja puhus neile peale. Kui lumehelbed siis maad puudutasid, said neist hämmastaval kombel lilled, mida nüüd tuntakse lumikellukestena.

lumikellukesed

Lootuse sümbol on ka märtsikelluke

Kas teadsid, et märtsikellukesi on ainult kahte sorti? Ühed on varakevadised õitsejad ja teised ärkavad hiliskevadel või varasuvel. Lumikellukesi seevastu on umbes 20 sordi ringis.

Märtsikellukest on kutsutud ka püha Agnese lilleks, vihjeks võib siin olla lille puhas valge värv ja temast õhkuv tagasihoidlikkus. Ka need lilled sümboliseerivad puhtust ja lootust, et loodusesse peagi taas värvid tekivad.

Kui soovid inglise keelset kirjandust uurida, siis lumikellukeste nimetus on snowdrops ja märtsikellukesi otsi märksõnade snowflakes ja snowbell järgi.

märtsikellukesed-talvise-masenduse-vastu

Terviseviis riputab nüüd pilte ka Instagrami. Uuri ja avasta!

Kevade algus on tõeliselt väekas aeg

Millega väekatel aegadel tegeleda võiks, loe ühest eelnevast postitusest: “Miks kevadine pööripäev ei ole üks tavaline kolmapäev”. Saad ka kevadise pööripäeva ja maagia loomise kohta rohkem teada.

Loodan, et kevad peletab igasuguse kurbuse ja masenduse tõeliselt olematuks. Värske elujõud vallutab maailma iga tunniga üha rohkem. Uued plaanid, inspiratsioon ja luuletused sünnivad selle tõttu tihtilugu just kevadel. No ja vaadates kuidas iga pisike õis end mullast välja võitleb ja tillukesed sulekerad õunapuu okstel muusikukarjääri edendavad… ei saa ju tõsiseks jääda!

märtsikellukesed

Kui Sa nüüd oma maagilised võimed käima tõmbad ja masenduse minema puhud…

Kas kiirgaksid siis kogu rahutusse maailma mõtteselgust ja südametarkust?

Jää_ja_taimed