Austusega, Yogi Bhajan

Yogi Bhajan

„Jooga ei muuda sind suureks. Jooga muudab sind sinuks endaks.“ (Yogi Bhajan)

Yogi Bhajan on tuntud kogu maailmas  kui väljapaistev vaimne liider, kogukonna juht, ettevõtluse arendaja. Tema eesmärgiks oli kasvatada inimeste huvi spirituaalse ja tervisliku eluviisi vastu. Oma paljudel reisidel töötas ta väsimatult, õpetades, valgustades ja inspireerides kõiki, keda ta kohtas miljoneid inimesi kogu maailmas.

Tema põhiline sõnum oli: „Sinu sünniõigus on olla terve, õnnelik ja püha.“ Yogi Bhajan oli visionäär, õpetaja, innustaja, joogi, lahke ja kaastundlik inimene, rahvamees. Ta oli kundalini jooga meister ja samuti Valge Tantra meister.

Yogi Bhajan ehk Harbhajan Singh Puri sündis 1929. aastal praeguse Pakistani (endise India) aladel tervendajate ja kogukonna juhtide perre. Juba nooruses tundis ta huvi erinevate religioonide ja vedistliku filosoofia vastu, kaheksa aasta vanuselt algas tema joogateekond. Kundalini jooga meistriks sai noormees juba 16-aastaselt. Samuti omandas ta magistrikraadi majandusteaduse  ja doktorikraadi suhtlemispsühholoogia erialal.

1969.aastal alustas Yogi Bhajan kundalini jooga õpetamist Ameerikas. Seal sai temast Harbhajan Singh Khalsa Yogiji. Läänemaailmas elasid inimesed sel ajal üle teadvuse revolutsiooni ja just noortel tekkis igatsus kogeda teadvuse tõusu, puudutada jumalikkust. Yogi Bhajan vastas sellele, hakates õpetama vana ja püha teadust, kundalini jooga tehnoloogiat.

„Kui sa ei näe Jumalat kõiges, ei näe sa Jumalat üldse.“ (Siri Singh Sahib Ji) Kundalini jooga meister oli ka sikh ja sikhide liidrina tuntakse teda nimega Siri Singh Sahib.

Yogi Bhajan pani aluse Kundalini Jooga Uurimisinstituudile (KRI) ja ülemaailmsele organisatsioonile 3HO (healthy, happy, holy – terve, õnnelik, püha). Sel viisil koondab ja inspireerib ta jätkuvalt iga päev sadu tuhandeid inimesi kogu maailmas, kes käivad kundalini jooga teed. Ta võitles ka naiste õiguste eest ja õpetas naistele tehnoloogiat „tibudest kotkasteks.“

Samuti oli Yogi Bhajan tuntud ettevõtja ja suure kuulsuse tõi talle Yogi Tea. Ka oma õpilasi julgustas ta ettevõtlust arendama. Ta on välja andnud hulgaliselt raamatuid, mille teemad varieeruvad spirituaalsuse ja teadvusega seotust kuni suhtlemise, psühholoogia ja ärini.

 „Ainus, mille jaoks sinu keha ja meel on sulle antud, on sinu hing. Kui sa teenid oma hinge, oled õrn, rahulik ja rahumeelne. Iga kord kui teenid oma ego, oled arg ja kartlik.“ (Yogi Bhajan)

Praeguseks on kundalini jooga meister lahkunud oma füüsilisest kehastusest. Tema vaimse olemuse valgus õnnistab aga jätkuvalt kõiki, keda ta armastas, samuti kogu inimkonda. Tema loodud maailmanägemus, rahu, kaastunne ja tarkus püsivad ja jäävad kestma inimeste südametes.  Kaastunde ja pühendumusega on ta jaganud õpetusi, mis aitavad inimestel vabaneda valust ja segadusest.

„Ära armasta mind, armasta minu õpetusi. Muutu kümme korda suuremaks kui mina.“ (Yogi Bhajan)

26.augustil tähistatakse üle kogu maailma selle imepärase inimese, suure meistri ja õpetaja sünnipäeva.