Taktiilne massaaž loob rahulolu tunde

essential-oils

Taktiilne massaaž aitab hetkeks peatuda ja lihtsalt olla – just selline nagu sa momendil oled. See loob lõdvestuse ja harmoonia seisundi, rahustab ja toob parema une. Taktiilne massaaž on hoolitsus kogu kehale, eriti aga nahale, ajule ja ka hingele. 

Selline meditatiivne massaažiliik sobib eriti hästi tundlikele inimestele ja neile, kes soovivad “end oma nahas paremini tunda”. 

Kuidas taktiilne massaaž sulle heaolu loob?

  1. Aitab olla teadlikum iseendast ja pöörata rohkem tähelepanu oma keha tajudele. Aitab end oma kehas turvalisena tunda.
  2. Parandab naha verevarustust, seega naha tervist ja välimust. Ergutab aju verevarustust, mille tagajärjel võib paraneda ka mälu. Langetab kõrget vererõhku.
  3. Stimuleerib seedimist. Rahustab närvisüsteemi, mille tõttu paraneb ka lümfiringe. Kõige selle mõjul saab keha paremini vabaneda jääkainetest ja liigsest rasvast.
  4. Leevendab valu ja vähendab pingeid lihastes. Ergutab keha tootma endorfiine ehk loomulikke valuvaigisteid.
  5. Vähendab agressiivsust, hirmu, rahutust, närvilisust ja ärevust, suurendades selle asemel elutervet uudishimu. See on väga lõõgastav massaaž, mis stimuleerib  „rahu ja vaikuse, usalduse ja õnne“ hormoone oksütotsiini ja serotoniini. Serotoniin tekitabki hea tuju ja rahulolutunde.
massage
Usaldus ja turvatunne on väga olulised.

Kuidas protsess täpsemalt toimub?

Massaaži tehakse massaažikreemi või -õliga. Rahulikud, õrnad puudutused aitavad nii vaimselt kui füüsiliselt lõõgastuda. Kui klassikalises massaažis muljutakse lihaseid, siis siin stimuleeritakse pehmete liigutustega naha pindmisi retseptoreid. See toobki rahunemise ja parema tasakaalu ning aitab keskenduda keha tunnetusele. Taktiilne tähendabki puutumisega tajutav või  puutetundlik.

Välja töötatud on taktiilne massaaž, ehk taktiilne stimulatsioon Rootsis, kus sellega on saavutatud inimeste tervisliku seisundi paranemisel häid tulemusi. See massaažiliik sobib väga hästi tundlikele inimestele ja lastele, kelle jaoks klassikalise massaaži võtted on liiga tugevad.

Tegemist on tõeliselt meditatiivse protsessiga!

On ka vastunäidustusi:

Palavik, põletik, äge infektsioon, rasked südame-, kopsu-, ja maksahaigused.

Kas  on teaduslikke tõendeid mõju kohta?

Praktilised kogemused on näidanud, et taktiilse massaažiga saavutatakse häid tulemusi une kvaliteedi ja meeleolu parandamisel, energia suurendamisel, valu ja väsimuse vähendamisel. Massaaži toimel on paranenud inimeste üldine tervislik seisund.

https://www.massagemag.com/

Väheneb stressitase ja ängistus. Magnetresonantstomograafia  uuringu abil on kindlaks tehtud, et taktiilne massaaž aktiveerib aju seda osa, mis on vastutav õnne ja naudingu aistingute tekkimise eest.

http://sciencenordic.com/

Uuringud on näidanud, et taktiilne massaaž vähendab valu ja suurendab teadlikku kohalolu.

http://jhn.sagepub.com/

http://www.ctcpjournal.com/

Taktiilne massaaž – see on aeg iseendaga kohtumiseks.

Fotode allikas: Pixabay.