Meridiaanimassaaž ja tervendav puudutus

tervendav puudutus

Tervendav puudutus on rakendusliku kinesioloogia baasmeetod,  mis põimib vanast Hiinast pärinevad meditsiinialased teadmised tänapäeva teaduse saavutuste ja vaatenurkadega.

Tervendava puudutuse omakorda väga efektiivne meetod on meridiaanimassaaž. 

Hiina traditsioonilise õpetuse järgi voolab eluenergia inimkeha meridiaanides ehk energiakanalites, mis omakorda jagunevad yin ja yang meridiaanideks. Keha meridiaanid on energiad, mitte elundid. Näiteks elujõulisuse säilitamisel mängivad eriti tähtsat rolli neeru ja põrna meridiaan.

Energiakanalitest ja akupunktuuri punktidest annab veidi aimu järgmine pilt.

terviseviis-meridiaanid

Kinesioloogia, nagu ka iidsed terviseõpetused, järgib põhimõtet, et inimene on terve siis, kui ta on energeetilises tasakaalus ehk kooskõlas iseenda ja ümbritsevaga.  Siis, kui eluenergia tema keha energiameridiaanides takistusteta voolata saab.

Mis on meridiaanimassaaž ja kuidas seda tehakse?

Meridiaanimassaaž on meetod, mille käigus puudutatakse keha energiakanaleid ja nendel asuvaid bioloogiliselt aktiivseid punkte. Nii stimuleeritakse eluenergia vaba voolu kehas, blokeeringute vabanemist ja jääkainete eraldumist organismist. See ergutab vere ja lümfi ringlust, toetab keha isetervenemise võimet  ja immuunsüsteemi tugevnemist.

Probleemsed punktid on puudutamisel valulikud ja nii on neid kerge üles leida. Nende punktide õrn masseerimine  aitab taastada kehas vaba eluenergia voolu ja tunda end jälle elujõulisena.

Mida kujutab endast rakenduslikus kinesioloogias kasutatav lihasetest?

Võib öelda, et lihasetest ehk energiatest, on nii kunst kui ka teadus. See on indikaatorlihase tugevuse kontrollimine, eesmärgiga määratleda energiameridiaani või muu keha süsteemi energeetilist seisundit. Nii on kehalt võimalik lihtsal viisil vastuseid saada.

Energiatestimine tundub lihtne, kuid selle kunsti õppimine nõuab palju praktikat ja eeskätt oskust vabaneda iseenda eelarvamustest ja ootustest.

Rakendusliku kinesioloogia rajaja on USA kiropraktik dr. George Goodheart, kes 60-ndatel aastatel avastas seosed lihaste, meridiaanide ja akupunktuuri punktide vahel. Meetodi Tervendav puudutus  töötas 70-ndatel aastatel välja sama riigi kiropraktik dr. John Thie.

Millist kasu võivad Sulle tuua rakendusliku kinesioloogia meetodid ja meridiaanimassaaž?

Need meetodid:

  •  parandavad ajupoolkerade ning aju ja keha vahelist harmoonilist koostööd,
  •  on tõhusad haiguste ennetamiseks, emotsioonide tasakaalustamiseks ja parema tervise saavutamiseks,
  • aitavad teadvustada ja tervendada alateadvuses peituvaid uskumusi ja mustreid,
  •  on suurepärased eneseabi meetodid, mis aitavad iseennast paremini mõista.

Anna endale hoogu oma eesmärkide poole liikumisel!