Meridiaanid on inimkeha energeetilised ühendusteed

meridiaanid

Raudteed moodustavad linnu ja riike ühendava võrgustiku, eesmärgiga aidata inimestel liikuda ühest sihtpunktist teise. (Miks inimesed nii rahutud on, see on juba omaette küsimus.) Hooletusse jäetud raudteerööbaste tõttu võib kihutav rong aga õnnetusse sattuda, mis põhjustab suure probleemidekoorma kogu süsteemile. Samal viisil toimib inimkehas võrgustik – energeetilised meridiaanid.

Inimkeha meridiaanid on energeetilised ühendusteed,

mille eesmärgiks on samuti ühenduse loomine, aga sedapuhku organite ja teiste keha süsteemide vahel.  Idamaade meditsiin on iidsest ajast mõistnud kogu meie elu – nii füüsilist kui emotsionaalset – nagu pidevat rütmilist liikumist, pimeduse ja valguse, heli ja vaikuse, aktiivsuse ja puhkuse vaheldumist.

Yin ja yang tantsivad koos igavest tangot, mille ühtlase rütmi tagab harmooniline energiavool meridiaanides. Meridiaanisüsteem on väga tundlik ning vajab sarnaselt raudteevõrgustikule pidevat hoolt.

Lase energiajõel takistusteta voolata!
Lase energiajõel takistusteta voolata!

Sarnaselt ojale, millele koprad mõnikord tammi ehitavad, või jõele, mis põuaga ära võib kuivada, tekivad ka inimese energeetilises süsteemis takistused. Luues taas kooskõla oma meele ja keha vahel, koristades vanad risuhunnikuid alateadvuses (näiteks eelarvamused, piirangud, hinnangud, tingimused, emotsioonid), muutub helgemaks kogu meie eluviis.

Naljaga pooleks, tähelepanu juhtimiseks ja tõsiseks hoiatuseks võib välja tuua vähemalt  kolm võimalust, kuidas on võimalik kõiges ebaõnnestuda ja kohata elus takistusi.

Ootamatud takistused tekitame endale sageli ise
Ootamatud takistused tekitame endale sageli ise

Nendeks on:

  1. Süüdista kõigis oma probleemides teisi!
  2. Kaeble ja virise kõige üle!
  3. Ära ole tänulik!

Sellised käitumismustrid toovad eluteele kindlasti ebaõnne. Kogu organism saab koormatud rasketest emotsioonidest, mis ummistavad ka meridiaanid. Ebaterve seisund ja raskustunne aga vaevalt kellelegi meeldib. Jah, mõnikord tuleb oma sisseharjunud reageeringuid kogu meelejõudu kokku võttes teises suunas väänata!

Massaaž ja energeetilised tasakaalustamise viisid

on tänuväärsed vahendid, millega oma energiateed stressipusadest puhtad hoida. Pingete vabanemisel kehast muutub ka meel selgemaks. Tekib jõudu märgata, et tegelikult ei tekita keegi teine mulle probleeme, mille algeid  minus endas juba peidus ei ole. Kõigil teistel on iseendaga niigi palju tegemist.

Seega polegi nagu enam kedagi süüdistada ega millegi üle viriseda. Ja mis oleks kui… tunneks tänu? Kasvõi natukenegi tänu? Kasvõi selle eest, et sul on aega praegu seda teksti lugeda! Sul on aega, et märgata tänast päeva!

Täna tänades, täna täna!

Hinga nüüd korraks sügavalt sisse ja välja ning tunneta, kuidas energia sinus liigub. Kohe jalataldadest pealaeni välja! Tunneta kuidas sisse hingates sinu kõht paisub ja välja hingates tõmbub naba selgroo poole,  kehast vana õhku välja pressides. Ole kohal iseenda kehas ja märka soojust ja elujõudu!

Sarnaselt veduri ja liiprite näitele võib töökorras energiameridiaanidel kihutada järjest võimsam eluvägi. See omakorda täidab õitsengu ja säraga kogu Sinu elu.