Kinesioteipimine aitab tervisemurede puhul

kinesioteipimine

Kinesioteipimine on teraapiameetod, mis aitab kaasa ülekoormusest või traumast kahjustatud kehapiirkonna taastumisele. Kinesioteip kiirendab keha paranemisprotsessi. Teip parandab vere- ja lümfiringet, kuna laiendab ruumi naha ja lihaste vahel. Parandab kudede ainevahetust ja aitab vähendada turset. Kinesioteipimine vähendab valu, kuna kinesioteip mõjutab naharetseptoreid. Teip võimaldab liigest rohkem toetada ja stabiliseerida. Lisaks lihase- ja liigeseprobleemidele on kinesioteipimisest abi mitmete tervisemurede puhul.

Sportimisel aitab kinesioteip ka vähendada krampide teket ja ennetada traumasid. Seda aga ainult siis, kui see on õigesti paigaldatud. Teipimine ongi just hästi populaarne jooksjate hulgas.

Kasutusel on spetsiaalsed teibid, mida võib kehal hoida mitu päeva ning mis ei takista duši all käimist. Kinesioteip on elastne, õhuke, veekindel ja rõõmsavärviline. Küsitakse, kas erinevat värvi teibil on erinevad omadused  ei, teibi omadused ei sõltu selle värvist. Muidugi võid aga teibi valimisel lähtuda värviteraapiast, valides näiteks põletike ja vigastuste jaoks külma tooni teibi ja kudede ainevahetushäirete puhul sooja tooni teibi.

Õigesti kasutamisel pole kinesioteipimise meetodil kõrvaltoimeid ja see sobib kõigile.

Lisainfot leiad kinesioteipimise kodulehelt.  Sealt saad ka lugeda, kuidas ise kinesioteipi paigaldada.